Skatoties seriālu "Kalpones stāsts" ("The Handmaid's Tale"), neviens nespēj palikt vienaldzīgs pret zvērībām, kas tajā pastrādātas pret sievietēm. Taču vēl baisāka ir tikai doma, ka neviena no tām nav izdomāta - kādā pasaules vietā un vēstures posmā ir precedents. Dažas notiek joprojām. Portāls TVNET apkopojis notikumus, uz kuriem seriāla pamatā esošās grāmatas autore balstījusi savu drūmo pasauli.
"Es uzstādīju sev noteikumu - neiekļaut neko tādu, ko cilvēki kādā vai vietā jau nav darījuši, vai ko tādu, kas tehnoloģiski vēl nav iespējams," esejā par "Kalpones stāsta" tapšanu raksta autore Mārgareta Atvuda.
"Negribēju, lai mani apsūdz drūmos, perversos izdomājumos vai tajā, ka esmu pārspīlējusi cilvēku potenciālu uz nožēlojamu rīcību. Grupveidā izpildītas pakāršanas, cilvēku saraušana gabalos, kastu un kārtu parādošs apģērbs, piespiedu grūtniecība un tās rezultāta piesavināšanās, režīmu nozagtie bērni, ko atdod audzināšanā augsta ranga amatpersonām, uzspiestais analfabētisms, īpašumtiesību liegšana - visām šīm lietām ir precedenti.
Daudzi no tiem atrodami nevis citās kultūrās un reliģijās, bet gan Rietumu sabiedrībā."
Atvudas darba ekranizācija ieguvusi "Zelta globusu" kategorijā "Labākais drāmas seriāls", vienlaikus kļūstot arī par populāru protesta simbolu.
Video straumēšanas vietnes "Hulu" producētā seriāla (Latvijā seriālu piedāvā LMT Viedtelevīzija) "Kalpones stāsts" pasaulē vides piesārņojuma dēļ dramatiski samazinājusies dzimstība - tikai retais pāris spēj radīt bērnu. Gāžot pastāvošo varu, Savienotās Valstis savā kontrolē pārņem reliģiskie fanātiķi "Jēkaba dēli", kuri tur pasludina jaunu teokrātisku valsti Gileādu.