Baltijas mūziķi apvienojas, lai radītu dziesmu par godu Baltijas ceļa 30. gadadienai

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 5
"Instrumenti" un grupas "Ewert and the Two Dragons" līderis Everts Sundja
"Instrumenti" un grupas "Ewert and the Two Dragons" līderis Everts Sundja Foto: publicitātes

Baltijas valstu mūziķi – Latvijas grupa "Instrumenti", lietuviešu dziedātāja "Jazzu" un Igaunijas grupas "Ewert and the Two Dragons" līderis Everts Sundja – apvienojušies, lai ierakstītu jaunu dziesmu, kas veltīta Baltijas ceļa 30. gadadienai, kura tiks atzīmēta 2019. gada 23. augustā. Lai arī šī dziesma ierakstīta jūlija vidū, tā plašākai sabiedrībai tiks prezentēta vērienīgā pasākumā augusta beigās, kad tiks atklāts arī ceturtais šā projekta īpašais dalībnieks.

Dziesmas mūzikas autors ir Reinis Sējans (Instrumenti) un vārdus sarakstījis latviešu dzejnieks Marts Pujāts.

"Šis ir ļoti īpašs projekts, ko veidojām kopā ar Baltijas valstu mūziķiem un vēl vienu īpašu partneri, kas tiks atklāts dziesmas pirmatskaņojuma  laikā augusta beigās un kas vienlaikus ir arī šā iedvesmojošā projekta idejas iniciators. Šodien Baltijas ceļa stāsts šķiet pilnīgi unikāls, taču tolaik šķita, ka vienkārši nav iespējams rīkoties citādi. Viens cilvēks nespēj neko sasniegt bez citu līdzīgi domājošu cilvēku atbalsta, un šādi pasākumi to tūkstoškārtīgi pierāda. Kad esam vienoti, mēs esam krietni spēcīgāki, nekā to spējam aptvert," norāda Reinis Sējāns no grupas "Instrumenti".

Projekta autori ar jaunradīto dziesmu godina Baltijas valstis un to vēsturi, lai atcerētos un no paaudzes paaudzē nodotu brīvības vērtības apziņu – brīvības, pēc kuras šo valstu cilvēki tiecās, izveidojot Baltijas ceļu.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 5

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu