Karu rezultātā daudzas Eiropas kultūrvēsturiskās vērtības tika iznīcinātas un pēc tam tās nācās atjaunot.
Jāteic, ka debesskrāpjiem līdzīgas struktūras sāka celt 1950. - 60. gados Padomju Savienības okupētajās Austrumeiropas valstīs, tostarp arī Latvijā. Tās bija tā saucamās sērijveida ēkas - vidēja augstuma, atkārtotas un vienkāršotas konstrukcijas celtnes, kuras kalpoja kā mājvieta ievestajiem iedzīvotājiem. Taču šis faktors bija iemesls, kādēļ parādījās pirmie debesskrāpji citās Eiropas pilsētās, - tas bija kā prettrieciens padomju arhitektiem. Tiesa gan, šo kustību ātri vien apturēja "briselizācija" - lai jaunu ēku būvniecība neapdraudētu senas un kultūrvēsturiskas celtnes, kuras upurētu bezvērtīgu augstceltņu būvniecībai, Briseles arhitekti un ietekmīgas personas piedāvāja jaunu pilsētplānošanas modeli.
Šie jaunie regulējumi paredzēja, ka senas arhitektūras celtnes ir vai nu jāintegrē jauno celtņu arhitektūrā un senās celtnes jāatjauno, vai arī debesskrāpjiem ir jāierīko atsevišķi rajoni.
Drīz vien šiem noteikumiem sekoja arī citas pilsētas. Arī modernajā laikmetā pilsētplānotāji seko šīm norādēm, proti, Eiropas pilsētas centros tiek saglabātas kultūrvēsturiskās ēkas un to tuvumā netiek būvētas jaunceltnes, lai netiktu bojāta autentiskā ainava, taču tām ir ierīkoti īpaši urbānie rajoni un biznesa centri.