Uz lielā ekrāna komiska itāļu slepkavības izmeklēšana

TVNET
Uz lielā ekrāna komiska itāļu slepkavības izmeklēšana
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
“Maģiskās naktis” (Notti Magiche)
“Maģiskās naktis” (Notti Magiche) Foto: kadrs no filmas

No 23. augusta Latvijas kinoteātros demonstrēs režisora Paolo Virdzi (Paolo Virzì) slepkavības izmeklēšanas komēdiju “Maģiskās naktis” (Notti Magiche), kas tika iekļauta 2018. gada Rīgas Starptautiskā kino festivāla "Festival Selection" programmā. 

Filma tiks izrādīta piecos kinoteātros – Apollo kino, Kino bize, K Suns, Splendid Palace, Vidzemes koncertzālē “Cēsis”, kā arī vienā seansā uz Latgales vēstniecības "Gors" jumta terases vienotā pasākumā ar LNSO Vasarnīcas mūziķu apvienību.

Filmas darbība risinās pagājušā gadsimta 90. gados Romā. Vakarā, kad noslēdzas Pasaules kauss futbolā, no Tibras izceļ kāda producenta līķi. Galvenie aizdomās turētie šīs slepkavības lietā ir trīs daudzsološi scenāristi... Stāstījumā film noir elementi ir ievīti satīriskā komēdijā, kas stāsta par itāļu kino Zelta laikmetu. Režisors Paolo Virdzi šo darbu raksturo kā kaislīgu, sentimentālu un ironisku ceļojumu caur dižā Itālijas kino pēdējā uzplaukuma perioda spožumu un postu. Par galvenās lomas atveidojumu viņa iepriekšējā filmā (The Leisure Seeker) Helēna Mirena tika nominēta Zelta globusam kategorijā “Labākā komēdijas vai mūzikla aktrise”. 

Kino kritiķe Ieva Augstkalna raksta: “Filma ir blīva ar dažādām, galvenokārt itāļu, kino atsaucēm, kas ne tikai tiek izteiktas verbāli, bet arī integrētas filmas kopējā naratīva struktūrā. Filmas galvenie varoņi ir trīs jauni cilvēki – Antonīno, Lučāno un Eudžēnija. Iespējams, sākumā tā šķiet nejaušība, taču vēlāk kādā epizodē Antonīno draudzene, kura atbraukusi uz Romu apciemot savu draugu, tā vietā ir spiesta klausīties pārņemto sicīlieti Antonīno. “Vai tik jūs nedzīvojat kā “Žils un Džims?” viņa dzēlīgi apvaicājas, atsaucoties uz franču režisora Fransuā Trifo 1962. gada filmu, kuras centrā arī ir trīs jauni cilvēki – Katrīna, Žils un Džims.”

Lai gan filma vedina gremdēties atmiņās, tas būs viegls un pavedinošs kino piedzīvojums, ko baudīt kādā vasaras noslēguma vakarā. Savukārt oktobra beigās tiks atklāts gadskārtējais Rīgas Starptautiskais kino festivāls ar krāšņu filmu un pasākumu programmu.

Ieskats komēdijā “Maģiskās naktis”. 

Filma tiks izrādīta itāļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā. Ieteicama no 16 gadu vecuma.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu