"Demo skapī" šonedēļ - "Nowhere in Space", "Challenger State" un "Sirds Swaggers"

Jānis Žilde
, Galvenā redaktora vietnieks
"Demo skapī" šonedēļ - "Nowhere in Space", "Challenger State" un "Sirds Swaggers"
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
"Sirds Swaggers"
"Sirds Swaggers" Foto: publicitātes

Pēc jauno mūziķu platformas - sadaļas "Demo skapis" atvēršanas, kas atjaunota ar Sabiedrības integrācijas fonda programmas atbalstu, katru nedēļu saņemam jaunus pieteikumus. Lūk, šīs nedēļas apkopojums - R&B duets "Nowhere in Space", posthārdkora apvienība "Challenger State" un repa duets "Sirds Swaggers".

Sirds Swaggers "Augšup"

2019. gads Latvijas hiphopa mūzikā izceļams ar vairākiem būtiskiem albumiem - "Siera plate2", "A+" u.c.. Arī 2020. gadā gaidāmi jauni ieraksti, un pirmo vēstnesi no nākamgad gaidāmā albuma šonedēļ piedāvā jauns duets "Sirds Swaggers". Pirmā singla nosaukums "Augšup".

Dueti veido divi reperi - Idus Abra (īstajā vārdā Edgars Spudiņš), divkārtējs Ghetto Games brīvrunu sacensību "Štuka par Bazaru" laureāts, un Ipstens Kūns (īstajā vārdā Artūrs Jenots) - reperis, vairākkārtēju dzejas slamu dalībnieks.

"Dziesma ​“Augšup” stāsta par pacelšanos ārpus nospiedošiem apstākļiem un sava radošā potenciāla īstenošanu. Paskatīšanos uz dzīvi no augstāka punkta, tādējādi palīdzot spert soļus, kas nepieciešami, lai sasniegtu savus sapņus,” skaidro reperi.

"Sirds Swaggers"
"Sirds Swaggers" Foto: publicitātes

Skaidrojums ir arī dueta nosaukumam. 

"Sirds - jo mēs radām savu mūziku ar sirdi. Swaggers, jo mēs to darām ar swag,"

skaidro reperi. 

"Mēs vēlamies nest labas sajūtas sev un citiem gan ar mūziku, gan visu citu, ko savās dzīvēs darām. Esmu sajūsmā par to, ko līdz šim esam kopā radījuši, un domāju, ka "Sirds Swaggers" atstās skaistu mantojumu Latvijas mūzikā,” piebilst Ipstens Kūns.

Dziesmai tapis arī videoklips.

Pie dziesmas skaņas apstrādes strādājis rolands če.

Video: Sirds Swaggers "Augšup".

 

Challenger State "The Great Divide"

Smagākais mūzikas cienītājiem uzmanība jāpievērš pašmāju posthārdkora apvienībai "Challenger State", kas izveidota salīdzinoši nesen - 2015. gadā. Apvienībai ir mijušies gan aktīvākas darbības, gan pārtraukumu periodi, bet uz šo brīdi klausītāju vērtējumam nodotas trīs dziesmas dziesmas un divi mūzikas videoklipi.

Viens no svaigākajiem veikumiem ir jaunās dziesmas "The Great Divide" klips. Dziesma ierakstīta un apstrādāta skaņu inženiera Kārļa Šteinmaņa studijā KS Records, savukārt klipu filmējis Edgars Bartulāns, kuram šī ir jau otrā sadarbība ar grupu. Klipa montāžu un pēcapstrādi īstenojis vokālists Rolands Zeps. 

Video: Challenger State "The Great Divide".

Nowhere in Space "Mirklis"

Jānim Stībelim uzradušies sekotāji - duets "Nowhere in Space", kas muzicē vieglā R&B un soula žanrā. Līdz šim filmu, reklāmu un datorspēļu mūzikas producēšanā zināmā apvienība ir laidusi klajā savu pirmo radio singlu "Mirklis". Tās kodols ir Ronalds Briežkalns un Kārlis Sanders, bet dziesmu iedziedājis Roberts Ox jeb Roberts Memmēns.

Ideja par skaņdarbu "Mirklis" tā autoram un producentam Ronaldam Briežkalnam radās šā gada sākumā, kopā ar video meistaru Reini Januli ceļojot pa ASV plašumiem. Attiecīgi Reinis kļuva par jaunās dziesmas atraktīvā videoklipa autoru.

Nowhere in Space
Nowhere in Space Foto: publicitātes

Mūsdienīgajā pop/r'n'b skanējumā kā punkts uz "i" bija Grētas Grantiņas kā papildvokālistes pievienošanās. Attiecīgi dziesma tapusi vairākās ierakstu studijās, bet māstera versiju radījis pieredzējušais producents Robs Marejs "Poolside Sound" studijā Ostinā, Teksasā.

"Dziesma tapusi intensīvas radošu ideju apmaiņas procesā," saka Ronalds. "Vārdus latviešu valodā sarakstīja Dagnis Roziņš, kurš lieliski uzķēra skaņdarba vēstījumu. Komponējot šo dziesmu, vēlējos pateikt to, lai mēs ikdienas skrējienā apstājamies un vairāk izbaudām mirkļus, kas mūs dara patiesus un priecīgus. Aicinu ikvienu darīt to biežāk, citādi viss apkārt kļūst gaužām neinteresants."

"Dzīve nav tikai skaisti sociālo tīklu profili," turpina Ronalds. "Patiesībā cilvēki, kuri tajos rada nepatiesu, melīgu saturu, ietekmē arī citus. Tādēļ dziesmas "Mirklis" videoklipā visos kadros redzami tikai patiesi brīži, ko esam piedzīvojuši paši un kas mūs darījuši emocionāli bagātākus."

Muzikālās apvienības "Nowhere in Space" dalībnieki Ronalds Briežkalns un Kārlis Sanders nesen pabeiguši darbu arī pie latviešu dokumentālās filmas "Džentlmeņu kods" skaņu celiņa. Filmas pirmizrāde notika 14. septembrī.

Video. Nowhere in Space "Mirklis".

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. 

Par materiāla saturu atbild SIA "TVNET". Saturu veidoja Jānis Žilde. 

Foto: #SIF_MAF2019
Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu