Projekta dalībnieks, fotogrāfs Gunārs Binde pauž: "Projekts "Viena fotogrāfa stāsts" palīdz savest kopā mākslas baudītāju ar tās radītāju jeb autoru ar skatītāju. Video stāsti ļauj skatītājam ne tikai vērot autora darbus, bet arī pietuvināties mākslas darba tapšanas procesam. Šie video, kuros autors stāsta par saviem darbiem, arī man sniedz iespēju apmeklēt muzeju ne tikai kā vienkāršam ekspozīcijas skatītājam, bet kā līdzradītājam.”
Lai raksturotu šo periodu, video projektā “Viena fotogrāfa stāsts” izvēlēti astoņi autori un viņu LNMM ekspozīcijā pārstāvētie darbi: Andrejs Grants (1955), Inta Ruka (1958), Egons Spuris (1931–1990), Māra Brašmane (1944), Gvido Kajons (1955), Zenta Dzividzinska (1944–2011), Gunārs Janaitis (1934) un Gunārs Binde (1933). Ar personīgiem stāstiem par fotogrāfiju tapšanas vēsturi, to radīšanas laiku, idejām, tematiskajām līnijām un tēliem iepazīstina paši autori vai viņu daiļradei tuvi cilvēki – Latvijas fotomākslas ievērojami pārstāvji.
“Viena fotogrāfa stāsts” video latviešu, krievu un angļu valodās ikvienam interesentam būs pieejams muzeja mājas lapā www.lnmm.lv, LNMM mobilajā lietotnē, “YouTube” kanālā, Facebook lapā. Tāpat no janvāra “Viena fotogrāfa stāsta” ietvaros muzejā norisināsies radošas tikšanās ar projektā iesaistītajiem autoriem.
Foto: Video projekta “Viena fotogrāfa stāsts” atklāšanas pasākums.