Dailes teātrī tapusi komiska drāma "Iemīlējies Šekspīrs"

Foto
TVNET
Dailes teātrī tapusi komiska drāma "Iemīlējies Šekspīrs"
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Dailes teātra Lielajā zālē režisors Rolands Atkočūns iestudējis komisku drāmu “Iemīlējies Šekspīrs”, ko pēc Marka Normena un Toma Stoparda kinoscenārija skatuvei adaptējis Lī Hols. Pirmizrāde – 2019. gada 30. novembrī. Aplūko foto no izrādes! 

Jaunajam dzejniekam un dramaturgam Šekspīram ir radošā krīze. Neuzrakstītā komēdija ir pārdota jau diviem teātriem, bet pašas lugas nav. Palīdzēt nevar ne teātru īpašnieku draudi, ne labākā drauga Kīta Mārlova atbalsts. Ir nepieciešama iedvesma. Un mūza. Skaistā un bagātā Viola de Lesepsa ir iemīlējusies dzejā un teātrī. Viņa zina no galvas visas jaunā autora lugas. Diemžēl sievietēm ir aizliegts spēlēt uz teātra skatuves. Bet kur gan Vils Šekspīrs varētu atrast labāku aktieri savam pasaulē skaistākajam mīlas stāstam “Romeo un Džuljeta”?

"Iemīlējies Šekspīrs" 
"Iemīlējies Šekspīrs" Foto: Mārtiņš Vilkārsis

Dzejnieka un dramaturga Vila Šekspīra lomu izrādē atveido Dainis Grūbe, Viola de Lesepsa ir Ieva Segliņa. Citās lomās - Lauris Subatnieks, Olga Dreģe, Ģirts Ķesteris, Juris Bartkevičs vai Valmieras drāmas teātra aktieris Imants Strads, Pēteris Liepiņš, Artis Robežnieks, Indra Briķe, Mārtiņš Upenieks, Gunārs Placēns, Gints Grāvelis, Mārtiņš Počs, Dainis Gaidelis, Artūrs Dīcis, Pēteris Gaudiņš, Lauris Dzelzītis, Toms Treinis, Anete Krasovska, Inga Krasovska, Juris Strenga un suns Hugo.

"Iemīlējies Šekspīrs" 
"Iemīlējies Šekspīrs" Foto: Mārtiņš Vilkārsis

Izrādes režisors ir Rolands Atkočūns, scenogrāfs – Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece – Ilze Vītoliņa, kustību konsultante – Inga Krasovska, komponists – Giedrius Puskunigis, gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš, video mākslinieks – Artis Dzērve, skatuves cīņu konsultants – Uldis Veispals.

Darbs pirmo reizi tika iestudēts Vestendā, Disney Theatrical Productions & Sonia Friedman Productions, režisora Deklana Donelana un mākslinieka Nika Ormeroda vadībā.

Video: Noskaties interviju (krievu val ar latviešu val. titriem).

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu