Publiskots pašmāju piedzīvojumu filmas "Ziemassvētki džungļos" rullītis

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
"Ziemassvētki džungļos"
"Ziemassvētki džungļos" Foto: Andrejs Strokins

Šī gada rudens sākumā studijas "Lokomotīve" filmēšanas grupa devās uz Indonēziju, lai nofilmētu jaunu piedzīvojumu filmu visai ģimenei – "Ziemassvētki džungļos", kas stāstīs par Paulas un viņas drauga Ahima bīstamo un aizraujošo ceļu džungļu biezoknī, meklējot Ziemassvētku brīnumu. Tagad, divus mēnešus pēc filmēšanas pabeigšanas, publiskots pirmais filmas rullītis.

Ziemassvētku piedzīvojumu filma visai ģimenei, kas uz ekrāniem nonāks 2020. gada decembrī, stāsta par desmitgadīgo Paulu, kuras ģimene pārcēlusies uz eksotisku valsti, jo tēvs ir ģeologs un strādā zelta raktuvēs. Dzīve tālajā zemē izrādās nopietns pārbaudījums vecāku attiecībām, un, tuvojoties svētkiem, Paula saprot, ka tikai Ziemassvētku brīnums var saglābt ģimeni. Taču ko darīt, ja nav ziemas? Izrādās, Paulas jaunais draugs Ahims ir dzirdējis, ka arī džungļu biezoknī sastopams Ziemassvētku vecītis. Plāns ir rokā! Tomēr bērni nenojauš, cik bīstami un aizraujoši piedzīvojumi viņus sagaida ceļā: pazemes alas, džungļu gari, kanibāli, neparasti dzīvnieki un daudz kas cits...

Filmas reklāmas rullītis.

Galvenās lomas atveidotāja Rebeka Šuksta, kas filmā tēlo Paulu, dalās iespaidos par filmēšanos: "Tur bija ļoti karsti. Tiešām ļoti karsti, tas bija diezgan traki. Bet

man kā īstai aktrisei bija pašai savs asistents, kas visur staigāja līdzi, lai turētu man virs galvas lielu lietussargu un iedotu padzerties.

Viņš gan bija izklaidīgs, un mammai visu laiku vajadzēja viņu pieskatīt. Ēst arī man gatavoja atsevišķi, jo viņi tur nezin kāpēc ēd ļoti asus ēdienus. Vēl es nekad nebiju domājusi, ka filmēšanas dienas ir tik garas – dažreiz bija jāceļas jau četros no rīta, lai paspētu uz gaismu, un filmēšanas diena ilga daudzas stundas. Es laikam negribētu kļūt par aktrisi – tas ir ļoti grūti. Jālec ūdenī, jākrīt bedrē, un viss daudzas reizes jāatkārto… Bet vispār filmēšanas laukumā bija forši, un visi bija ļoti jauki. Es vēl pat nevaru iedomāties, ka nospēlēju galveno lomu filmā un tagad mani rādīs kinoteātrī. Indonēzijā tas bija darbs – tāpat kā visiem citiem. Pirmo reizi par to iedomājos, kad klasē stāstīju, kā gāja, rādīju video, un visi sāka saukt mani par Paulu!"

Māris Olte, kas filmā atveido ģimenes tēvu, par pieredzi uz filmēšanas laukuma stāsta: "Nonākt svešā malā, gandrīz pretējā zemeslodes pusē ir eksotiski jau pēc definīcijas. Zemē, kuru veidojuši pilnīgi citādi procesi, nevis ledājs kā pie mums. Jogjakartas sultanāts, tā sauc šo vietu, ir neliels, neticams un nesaprotams. Bet par pieredzi filmēšanā - gaidīšana tajā visā bija vispiņķerīgākais. Gaidīt zivi, gaidīt bērnu, gaidīt brīnumu ir vieglāk nekā gaidīt savu kārtu uz filmēšanu. Otrs – tie atkārtojumi. Nevarēju iedomāties, ka vienkāršas ainiņas iefilmēšanai nepieciešami tik daudz un dažādi rakursi un atkārtojumu daudzumi. Nu neesmu pieradis ar „sievu” identiski strīdēties desmit divdesmit reižu pēc kārtas vai tik, cik nu režisors liks. Apbrīnoju filmēšanas grupas spēju būt kā vienotam instrumentam un izstrādāt visas, pat visniecīgākās scenārija nianses. Pirmajā filmā ir ietikts, redzēs kāds mošķis būs jātēlo nākamajā."

Savukārt filmas producents Roberts Vinovskis, vaicāts par pieredzi, filmējot tik eksotiskā galamērķī, teic: "Tā, protams, zināmā mērā bija avantūra – un rezultātā šī būs pirmā Latvijas filma, kas gandrīz pilnībā uzņemta tik tālu no Latvijas. Protams, neiztika bez piedzīvojumiem un kāzusiem, gan jau arī šiem stāstiem pienāks laiks, taču mums visnotaļ paveicās ar vietējiem sadarbības partneriem un jo īpaši ar filmēšanas grupu. Vēlos pateikt lielu paldies visiem, kas ar milzīgu atdevi darīja savu darbu šajos priekš mums visai ekstrēmajos apstākļos! Divus mēnešus garš komandējums svešā kultūrtelpā un neierasti augstās temperatūrās ir īsts izaicinājums. Sevišķi vēlos izcelt mūsu jaunās aktrises: viņām tā bija pavisam jauna pieredze, bet izturība un aktierspēle līdzvērtīga profesionālu aktieru sniegumam."

Par filmu

Filmā tēvu atveido Māris Olte, māti – Inga Alsiņa, vecāko māsu – Elizabete Liepa, bet apņēmīgo desmitgadnieci Paulu – Rebeka Šuksta. Viņas uzticamā pavadoņa un drauga Ahima lomā iejuties indonēzietis Braidens Pablo Eskobars. Filmas producents un idejas autors ir Roberts Vinovskis, scenārija autore – Lote Eglīte, filmas režisors – igaunis Jāks Kilmi, operators – Aigars Sērmukšs. „Ziemassvētki džungļos”, sadarbojoties Latvijas „Studijai Lokomotīve” un Igaunijas „Stellar Films”, top ar Latvijas Nacionālā kino centra, Igaunijas Nacionālā kino centra un „ACME Film” finansiālo atbalstu. 

Foto: Pašmāju piedzīvojumu filmas "Ziemassvētki džungļos" filmēšana Indonēzijā.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu