"Krieva āda" - jauns Daces Rukšānes romāns

TVNET
"Krieva āda" - jauns Daces Rukšānes romāns
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Dace Rukšāne
Dace Rukšāne Foto: LETA

Apgādā "Dienas Grāmata" klajā laists Daces Rukšānes romāns "Krieva āda", informē izdevniecībā.

“Daces Rukšānes romāns “Krieva āda” ir par lielajiem jautājumiem, kas paslēpušies mazajos. Tā jau tā dzīve (vai vēsture, ja domājam par tautu) dara – izaicina ar konfektēm, kas smaržo pēc petrolejas, naudu cepumu kārbās, dustu uz kāpostu laukiem, baltu podu jaunā dzīvoklī un pildītu līdaku uz galda. Par laimi, tiešām - par laimi - man nav nācies dzīvot 20. gadsimta 50.-60. gadu Padomju Latvijā. Jo nezinu, kādas izvēles būtu izdarījusi es. Gan jau ka arī baidītos un klusētu, spētu un nespētu, meklētu sakarus un graķīti, nīstu un mīlētu, putotu, mīcītu, kultu un klapētu... Jā, un, iespējams, arī mīlētu to, kuru mīlēt nepiedien. “Kā ir, tā jādzīvo. Kas būs - to redzēs.” Šķiet, visu mūsu mammas, vecmammas un vecvecmammas ir šajā stāstā. Mēs taču nezinām, kā viņām tolaik bija dzīvot un izdzīvot. Lūk, iespēja pietuvoties,” par grāmatu raksta vēsturniece un žurnāliste Inita Saulīte-Zandere.

Dace Rukšāne "Krieva āda"
Dace Rukšāne "Krieva āda" Foto: publicitātes

““Krieva ādā” vēsturiski sadzīviskām detaļām, pasaules notikumiem ir tikai fona loma, jo rakstnieces Daces Rukšānes spēks ir jūtu - gan mīlestības, gan naida - pilnestīgumā. Viņas varonēm pustoņi nav iespējami, un, pat zinot, ka iespējams zaudējums, jūtās viņas metas kā atvarā, visu traucējošo atšķeļot nost un atstājot krastā,” tā redaktore Gundega Blumberga.

Dace Rukšāne

Rakstniece Dace Rukšāne pazīstama kļuva 2002. gadā ar prozas darbu "Romāniņš". Grāmata atklāti iztirzāja sievietes seksualitātes jautājumus. Tai sekoja nākamie romāni "Beatrises gultas stāsti" un "Kāpēc tu raudāji?", kā arī žurnālā “SestDiena” publicēto attiecībām veltīto sleju apkopojumi grāmatās un daudzi citi darbi. 2001. gadā Dailes teātrī iestudēta viņas luga "Rīt atbrauks Florinda", 2003. gadā Limbažu teātrī — luga "Es tev nepateicu visu". Tulkojusi Īvas Ensleres darbu "Vagīnas monologi" (Dailes teātris, 2003), kas izdota arī grāmatā, kā arī Henrija Millera lugu "Tas trakais, trakais Harijs" (Dailes teātris, 2008). Rakstījusi arī dzeju un scenārijus vairākām spēlfilmām. Romāns "Kāpēc tu raudāji?" tulkots un izdots Vācijā (2007), savukārt "Romāniņš" nācis klajā Dānijā (2007). Romāns “Krieva āda” ir rakstnieces divpadsmitā grāmata.

Grāmata izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Vāka noformējumā izmantota Līgas Ķempes glezna, kas digitāli apstrādāta. Kristiana Rukuta vāku dizains. Cieto vāku sējums, 224 lpp., izdota 2020. gada 7. janvārī.

Grāmata pieejama lielākajās grāmatnīcās un www.dgramata.lv.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu