Jauns vārds mūzikā: Grupa "Krāsa"

TVNET
Jauns vārds mūzikā: Grupa "Krāsa"
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
"Krāsa"
"Krāsa" Foto: publicitātes

Gada sākumā (6. janvārī) klajā nācis jaunās pašmāju rokgrupas "Krāsa" debijas albums "Ak dievs, ko par mums teiks citplanētieši". Albumā iekļautas desmit dziesmas. Ieraksts pašlaik pieejams mūzikas straumēšanas vietnēs, taču iecerēts albumu izdod arī taustāmā formā. 

Albums seko 2018. gada janvārī izdotajam mazalbumam "Viss ir kārtībā", kurā tika iekļautas četras dziesmas, kas iemūžinātas Dirty Deal Teatro melnajā zālē.

Grupā, kas pastāv aptuveni četrus gadus, muzicē pieci jaunieši - Roberts Bergs, Roberts Lakstiņš-Lakstīgala, Miks Gailis, bundziniece Ieva Zeltiņa un ģitārists Edgars Sondors. Tieši Sondors ir apvienības galvenais dziesmu tekstu un mūzikas autors, ar atsevišķiem izņēmumiem. 

Grupas pirmsākumi meklējami 2015. gadā, kad savu darbību izbeidza Edgara Sondora iepriekšējā apvienība "Krāsainais kas" un sadalījās divās jaunās grupās - "Mono tas" un "Krāsa".

"Krāsas" mūzikā saplūst vairāki žanri - psihedēliskā, alternatīvā roka, garāžroka elementi, brīžiem citējot arī kaut ko no amerikāņu apvienības Queens of the Stone Age un Džoša Homija (Josh Homme) muzikālā rokraksta. Tieši šo grupu visi mūziķi min kā vienojošo muzikālo ietekmi. 

"Iespējams, ka katrs Latvijas iedzīvotājs vismaz vienreiz ir dzirdējis par Melanholisko valsi, bet tagad ir pienācis laiks dzirdēt arī melanholisko roku," grupa "Krāsa" raksta preses paziņojumā. 

Albumu producējis Kaspara Griezis, savukārt māsterings veikts Valmierā Ģirta Laumaņa jeb Lomika studijā "Hodilla".  

“Man patīk interpretācijas un, ja kāds zina, par ko ir albums, var man droši rakstīt Facebook," dziesmu vēstījumu komentē solists un ģitārists Edgars Sondors. "Bet, ja man jāatbild, tad pāris dziesmas ir par attiecību noslēguma posmu, kad ugunskurā izdziest ogles un gaisā izplēn pelni. Viena dziesma ir par mājdzīvnieka nāvi, viena ir par Aristīda Briāna ielu, viena ir par tēva brāli un par laiku, kad ome vēl bija dzīva. Bet albums kopumā? Es nezinu, par ko ir albums. Par kaut ko svarīgu. Par nezināšanu. Par slēpšanos no patiesības."

Noklausies grupas "Krāsa" debijas albumu.

Foto: Grupa "Krāsa" uzstājas vasaras festivālā "Kartupeļpalma".

 

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. 

Par materiāla saturu atbild SIA "TVNET". Saturu veidoja Jānis Žilde. 

Foto: #SIF_MAF2019
Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu