Jaunā "Literatūres" sezona jau pusē

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Māra Zālīte raidījumā "Literatūre"
Māra Zālīte raidījumā "Literatūre" Foto: publicitātes

Šovakar, 13. februārī, plkst. 20 LTV1 tiks demonstrēta jau piektā "Literatūre" - raidījums par rakstniekiem un literatūru. Šoreiz tas būs stāsts par rakstnieku Māri Bērziņu un okupācijas laika valsts darboni un arī rakstnieku Vili Lāci, kura nodevīgi profesionālās izvēles tauta izpērk vēl šodien. Tomēr “Zvejnieka dēls” joprojām ir tik lasītāju iemīļots, ka Māris Bērziņš pat radījis tēlu, Zvejnieka Mazdēlu, kurš darbojas viņa stāstos par Gūtenmorgenu.

LTV1 ēterā jau sabijusi puse no raidījuma "Literatūre" 2. sezonas sērijām, kuras visas kopā vai katru atsevišķi varat atrast un noskatīties replay.lsm.lv.

Sezonas ievadā "Literatūres" komanda lidoja pāri okeānam, lai satiktu dramaturgu un gleznotāju Raimondu Staprānu, kurš savulaik bija skūpstījies ar rakstnieka un publicista Anšlava Eglīša sievu.

Raimonds Staprāns
Raimonds Staprāns Foto: publicitātes

Pie reizes Amerikā viena no raidījuma vadītājām Marta Selecka vārījās "Elles ķēķī" ar dzejnieku Kārli Vērdiņu par trimdas literātu Gunaru Saliņu, kurš aizrāvās ar pasaku reālismu un ar dzejoļu palīdzību uzbūra Latvijas dabu uz Ņujorkas dzelzceļa sliedēm. Par to 8. sērijā.

2. sērijā savukārt rakstniece Māra Zālīte operē ar vārdiem kā ar lāzeru un modina atmiņas par cara laika, brīvvalsts laika un arī padomju laika rakstnieku Ernestu Birznieku-Upīti, kurš bija ļoti bagāts un devis naudu Rainim un citiem nozīmīgiem latviešu literātiem, lai tie varētu rakstīt no sirds, ne pēc pavēles.

Literatūre
Literatūre Foto: publicitātes

3. sērija "Literatūres" režisoram Uģim Oltem ir īpaši dārga, jo rakstnieks Pauls Bankovskis izvēlējās staigāt pasaku karaļa Kārļa Skalbes takas līdz pat pelēkajam apvārsnim. Kamēr Gustavs Terzens lūkojās, kur mīt mūsdienu ziemeļmeitas, lai tām palasītu priekšā, Pauls Bankovskis un Marta mežā satika slaveno kurmīti no Jumpravas dziesmas. 

Par 4. sēriju būtu jāraksta latgaliski. Raidījuma drāmas dāmas 6. sērijā būs rakstnieces Inga Ābele un Aspazija. Abas uzplauka kā dramaturģes jau ar pirmo lugu. Ekrānā uzplauks Ābeles un Martas galvas, bet pie katras Aspazijas mājas, ko 6. sērijā apciemoja Inga Ābele, turpmāk ziedēs viņas atnesta roze.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu