Sākas Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju skates

TVNET
Sākas Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju skates
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Publicitātes foto

4. martā Bauskā sākas XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” repertuāra apguves un dalībnieku atlases skates, kas noslēgsies 25. aprīlī Jelgavā, informē XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

Visā Latvijā šajā periodā notiks 40 skates, tajās piedalīsies 20 800 potenciālie Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībnieki, kas dejo 1020 deju  kolektīvos, tostarp arī 5 diasporas deju kolektīvi, kuri apgūs koprepertuāru, lai pretendētu uz piedalīšanos lielkoncertā. Viskuplāk tautas deju skatēs tiks pārstāvēta Rīga ar 3760 dejotājiem, Ogres novads ar 628 dejotājiem, Jelgavas pilsēta ar 500 dejotājiem, Madonas novads ar 452 dejotājiem un Tukuma novads ar 442 dejotājiem.

Dejotāju sniegumu vērtēs dejas mākslas eksperti, Deju svētku virsvadītāji, horeogrāfi šādā sastāvā: Dace Adviljone, Maruta Alpa, Dagmāra Bārbale, Agris Daņiļevičs, Jānis Ērglis, Taiga Ludborža, Iluta Mistre, Zanda Mūrniece, Indra Ozoliņa, Iveta Pētersone, Inga Pulmane, Reinis Rešetins, Guna Trukšāne.

Vērtēšanas komisijas savu darbu veiks divās paralēlās komisijās, kuru priekšsēdētāji ir Deju svētku virsvadītāji un horeogrāfi Ilze Mažāne un Jānis Purviņš.

Jānis Purviņš
Jānis Purviņš Foto: Evija Trifanova/LETA

Skatē deju kolektīvi dejos divas dejas no atbilstošās grupas deju lielkoncerta repertuāra: vienu izlozes un vienu izvēles deju. Kolektīviem, kuri izteikuši vēlmi apgūt dejas “Es čigāna meita biju” un “Grābtin’ grābu siena pļavu”, šī deja jādejo kā trešā deja, taču šīs dejas vērtējums neiekļaujas kopvērtējumā.

“Gatavošanās svētkiem aktīvi noris jau otro gadu. Visiem skašu dalībniekiem šis ir atbildīgs laiks, kurā valda pozitīvs sacensību – svētku gars, vecākiem un kolektīvu vadītājiem – satraukuma un līdzpārdzīvojuma pilni brīži, bet žūrijām tie ir divi spraigi mēneši. Gan dejotājus, gan pārējo nozaru skašu dalībniekus aicinām doties uz skatēm ar prieku par jau padarīto darbu, ar lepnumu par prasmēm, kas iegūtas ceļā uz svētkiem, – ik mirklis, kas pavadīts mēģinājumu procesā, ir ieguldījums personības attīstībā. Lūdzam vecākus un kolektīvu vadītājus atbildīgi izvērtēt bērnu-skašu dalībnieku veselību un, ja ir novērojami saslimšanas simptomi, aicinām palikt mājās un izārstēties,” atzīmē Svētku izpilddirektore Agra Bērziņa.

Tautas deju skašu grafiks pieejams mājas lapā nacgavilet.lv.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu