Bēdīgi slavenais Marijas un Satekles ielu Taimskvērs pārtop par būvlaukumu

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 10
Rīgas centrā norisinās bēdīgi slavenā "taimskvēra" demontāžas darbi
Rīgas centrā norisinās bēdīgi slavenā "taimskvēra" demontāžas darbi Foto: Mārtiņš Otto, TVNET

Marijas un Satekles ielu krustojumā nu ir zuduši kioski, veikaliņi, spēļu zāle un kebabnīca. Šodien, 27. martā, notika kiosku demontāža, atbrīvojot vietu septiņstāvīgai biroju ēkai. 

Foto: Kiosku demontāža Marijas un Satekles ielu krustojumā 

Jau vēstīts, ka Latvijas un Igaunijas īpašumu attīstītāji SIA "Regals nami" un "Novira Capital" jaunā septiņstāvu biroju un tirdzniecības ēkā Marijas un Satekles ielu krustojumā iepretī Centrālajai dzelzceļa stacijai plāno investēt ap 40 miljoniem eiro.

"Regals nami" komercdirektors Jānis Brants aģentūru LETA informēja, ka projekts uz pusēm pieder Latvijas un Igaunijas attīstītājiem, un "Novira Capital" piesaistīts finansējuma nodrošināšanai projekta sākuma posmā. 

"Mēs šo zemesgabalu pirms 16 gadiem iegādājāmies tieši šā projekta realizācijai, un tagad projekts ir izkustējies.

Sākotnēji projekta nulles cikls - divi pazemes stāvi - tiks realizēts par uzņēmumu privātajiem līdzekļiem, biroju ēkas būvniecībā pastāv iespēja, ka tiek piesaistīts banku finansējums," skaidroja "Regals nami" komercdirektors Jānis Brants. ​

Viņš piebilda, ka Marijas un Satekles ielu krustojumā ir viena no lielākajām gājēju plūsmām Baltijā - pirms 10 gadiem tie varēja būt ap 70 000 cilvēku dienā, bet tagad tie ir aptuveni 50 000 cilvēku dienā, tāpēc arī šī vieta izvēlēta biznesa centra attīstībai. 

Divarpus gadu laikā plānots uzbūvēt septiņstāvu ēku ar aptuveni 30 000 kvadrātmetru platību, no tiem biroju telpu nomniekiem tiks piedāvāti aptuveni 20 000 kvadrātmetri, bet pirmajā stāvā nomai būs paredzēti aptuveni 3500 kvadrātmetri tirdzniecības platību. 

Mētra sacīja, ka jau šonedēļ sāksies teritorijā esošās vienstāva apbūves un pagaidu tirdzniecības kiosku nojaukšana, bet pēc tam tiks izbūvēti divi pazemes stāvi, kuros tiks izvietotas autostāvvietas.

Šos būvdarbus, kā arī ārējo inženierkomunikāciju tīklu izbūvi plānots pabeigt 2020. gada laikā un nākamgad varētu sākties virszemes stāvu būvniecība.

Jaunās biroju ēkas pamatā ir vēl 2006. gadā izstrādāts projekts, kurš ir pārstrādāts atbilstoši mūsdienu prasībām un kļuvis videi draudzīgāks, sacīja Mētra. Ēkas projekta autore ir arhitekte Dace Putniņa no arhitektu biroja "BB studija", bet inženiertīklus projektēja SIA "Būve un forma". Ēkas interjeru projektējis Igaunijas arhitekts Mēlis Press. 

Būvdarbus veiks būvfirma SIA "Re & Re". Mētra sacīja, ka attīstītāji rīkoja konkursu lielākajiem būvniekiem, un "Re & Re" piedāvājumu attīstītājs atzinis par atbilstošāko. 

"Marijas un Satekles ielu krustojums ir izcila vieta nākotnes biznesam kontekstā ar dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" izbūvi un tam sekojošo Stacijas laukuma apkārtnes sakārtošanu. Šai patlaban diezgan degradētajai apkārtnei ir potenciāls biznesa centra attīstībai, turklāt pēc "Pasažieru vilciena" plānotās jauno vilcienu iegādes cilvēki varēs braukt uz darbu Rīgas centrā ar vilcieniem," stāstīja Mētra. 

Viņš piebilda, ka pagaidām attīstītājiem vēl nav nomas līgumu ar potenciālajiem ēkas nomniekiem un līgumu slēgšana notikšot ēkas būvniecības laikā.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 10

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu