FOTO ⟩ Pasniegtas Teātra dienas izcilības balvas

TVNET
Pasniegtas Teātra dienas izcilības balvas
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

1. jūnijā Eduarda Smiļģa Teātra muzejā norisinājās Teātra dienas izcilības balvu pasniegšanas ceremonija, ko ik gadu rīko “Latvijas Teātra darbinieku savienība” sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa muzeju.

Ņemot vērā, ka Latvijā aizvien ir izsludināts ārkārtas stāvoklis, ceremonija notika ļoti šaurā cilvēku lokā, ievērojot savstarpējo 2 metru distanci, atļauju pulcēties iekštelpās un ārtelpās līdz 25 cilvēkiem un pārējos epidemiologu noteiktos drošības noteikumus.

Pasniegtas Teātra dienas izcilības balvas
Pasniegtas Teātra dienas izcilības balvas Foto: Valters Poļakovs

Lilitas Bērziņas balvu par spilgtu sniegumu pēdējo sezonu laikā un mākslinieciski augstvērtīgu darbu daudzu gadu garumā saņēma Jaunā Rīgas teātra aktrise Regīna Razuma. Balvu pasniedza Elīna Vāne. Razuma saņemot balvu, atzina, ka laime ir spēlēt dažādas lomas, un saņemt Bērziņas vārdā nosaukto balvu ir tik dīvaini un cienījami.

Harija Liepiņa balvu par spožu aktierdarbu iepriekšējo sezonu laikā saņēma Latvijas Nacionālā teātra aktieris Gundars Grasbergs. Balvu pasniedza Arturs Krūzkops. “Šādas balvas ir vajadzīgas, un man tas ir ļoti svarīgi,” saņemot balvu, atzina Grasbergs.

Helēnas Tangijevas–Birznieces balvu par mūža ieguldījumu baleta mākslā un pedagoģijā Latvijas Profesionālā baleta asociācija pasniedza Intai Karulei-Teikmanei.

Jēkaba Dubura balvu par jauno aktieru audzināšanu un ieguldījumu teātra pedagoģijā 45 gadu garumā saņēma Anna Eižvertiņa.

Laureātus sveica iepriekšējo gadu balvu saņēmēji, draugi un kolēģi, kā arī laureātiem tika pasniegtas mākslinieka Māra Šustiņa veidotās goda zīmes – ordeņi. Apbalvošanas pasākumu, kā ierasts, vadīja profesors, Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzeja direktors Jānis Siliņš un LTDS valdes priekšsēdētāja, aktrise Daiga Šiliņa-Gaismiņa, kura novēlēja visiem klātesošajiem izturību un spēku šajā laikā.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu