Pie Mākslas muzeja atklāta sešus metrus augsta skulptūra mediķiem

TVNET/LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 19
Pie Mākslas muzeja atklāta sešus metrus augsta skulptūra mediķiem
Pie Mākslas muzeja atklāta sešus metrus augsta skulptūra mediķiem Foto: Gints Bāliņš/TVNET

Pateicībā par mediķu pašaizliedzību, Rīgā 16. jūnijā atklāta tēlnieka un Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Aigara Bikšes sešus metrus augsta skulptūra "Mediķi pasaulei".

Tēlnieks pauda, ka spēcīgi satricinājumi palīdz skaidrāk saskatīt patiesas vērtības. Jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 pandēmija ļāvusi saprast, cik patiesībā sabiedrībai ir svarīgi un ikdienā nenovērtēti veselības aprūpē strādājošie - cilvēki, kuri riskēja ar veselību un dzīvību, palīdzot saslimušajiem, uzsvēra Bikše.

Skulptūra apzināti radīta iespaidīgā izmērā, lai parādītu, ka cilvēki veselības problēmu gadījumā ir kā bērni - atkarīgi no mediķu rūpēm, gādības un zināšanām. Paredzēts, ka garāmgājēji varēs nofotografēties pie skulptūras, arī pastiepjoties un pieskaroties mediķes rokai.

Bikše norādīja, ka mediķi uzņemas atbildību par mūsu veselību, kad esam saslimuši.

"Ar šo skulptūru vēlamies pateikt, ka mūsu kā sabiedrības pienākums ir uzņemties atbildību par to, lai mediķiem būtu atbilstoši apstākļi un materiālais novērtējums savu pienākumu veikšanai," skaidroja tēlnieks.

Bikše uzsvēra, tā ir sabiedrības iniciatīva, kuras realizēšanā pēc tēlnieka aicinājuma iesaistījās gandrīz 20 uzņēmumi, dāvinot materiālus, darbarīkus, piešķirot māksliniekam palīgus, telpas, vedot materiālus un pašu skulptūru, kā arī uzstādot to.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 19

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu