Durvis vērs renovētais Rīgas Porcelāna muzejs

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 1
Rīgas Porcelāna muzejs
Rīgas Porcelāna muzejs Foto: publicitātes

17. jūnijā apmeklētājiem durvis vērs Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Porcelāna muzejs, kas atrodas Vecrīgā, Konventa sētā, Kalēju ielā 9/11. Muzejā ir noslēgusies renovācija un pārbūve, kuras rezultātā muzejs ir ieguvis papildu telpas ēkas pirmajā stāvā. 

Pēc pārbūves izveidots jauns muzeja ieejas mezgls un telpas radošajām aktivitātēm. Muzeja apmeklētāji varēs darboties ērtā vidē un patīkamā atmosfērā. Rīgas Porcelāna muzejs ir vienīgais muzejs Rīgā, kas piedāvā apmeklētājiem porcelāna veidošanas un apgleznošanas radošās darbnīcas.

Pēc ārkārtas situācijas atcelšanas valstī, ievērojot visus noteiktos ierobežojumus, šobrīd muzejs piedāvā apskatīt atjaunoto ekspozīciju, Ineses Brants personālizstādi “Reciklējot RPR” un individuāli vai vienā mājsaimniecībā dzīvojošiem – piedalīties porcelāna apgleznošanas darbnīcās. Lai ievērotu sociālās distancēšanās nosacījumus, par dalību radošajās darbnīcās nepieciešams iepriekš pieteikties telefoniski vai e-pastā (www.porcelanamuzejs.riga.lv).

Rīgas Porcelāna muzejs ir vienīgais muzejs Baltijas valstīs, kas saglabā un popularizē Latvijas porcelāna mākslu un ražošanas vēsturi. Muzeja kolekcijas veidošanās vēsture saistāma ar 20. gs. 70. gadu sākumu, kad Rīgas Porcelāna rūpnīcā, Maskavas ielā 257, kā atsevišķa struktūrvienība tika nodibināts muzejs. Pēc rūpnīcas likvidēšanas muzeja kolekcija nonāca Rīgas pašvaldības īpašumā. 2000. gada 19. decembrī ar pašvaldības lēmumu tika izveidots Rīgas Porcelāna muzejs, kas apmeklētājiem durvis vēra 2001. gada 30. oktobrī. Laika gaitā muzeja kolekcija ir augsi, šobrīd muzejs glabā vairāk nekā 10 000 porcelāna, fajansa un citu keramisko materiālu priekšmetus. Divdesmito darbības gadadienu muzejs sagaida ar atjaunotu ekspozīciju un paplašinātām telpām.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 1

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu