Karostas festivāla darbi visu vasaru apskatāmi Karostā

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ritums
Ritums Foto: Spāre Vītola

No 8. līdz 14. jūnijam Liepājā, Karostā norisinājās mākslas festivāls "Karostas festivāla trīsdesmit neatkarības gadi 1990-2020". Šobrīd festivālā tapušos darbus var aplūkot klātienē.

Invalīdu ielā netālu no Karostas cietuma ir apskatāms Eduarda Dubrovska lielformāta sienas gleznojums. 

Cietumā apskatāmas mākslinieču Agneses Rudzītes, Justīnes Seiles–Urtānes un Kristīnes Dekovices izgleznotās un iekārtotās kameras.

Karostas cietuma darba laiks ir katru dienu no pulksten 10-18. Gida vadītas ekskursijas sākas katrā veselā stundā.

Redanā apskatāmi divu mākslinieču darbi, kas tapuši šā gada festivālā, un vairāki pērnā gada festivāla darbi. Šogad Redanā mākslas darbus radīja Katrīna Vīnerte no Talsiem un Katrina Kolk no Tartu.

"Lielformāta gleznojumā izvēlētas Latvijas un Igaunijas nacionālās krāsas un baltiešu tautu rakstu elementi. Akmeņi simbolizē jūras krastu, kas vieno Latviju un Igauniju, stirna ataino cīņu starp tehnoloģijām un dabu mūsdienu sabiedrībā, vienlaikus tā ir atsauce uz Karostas militāro mantojumu," par savu darbu stāsta Katrina Kolk.

K.Vīnerte 
K.Vīnerte Foto: Spāre Vītola

Redans ir atvērts apmeklētājiem katru dienu pulksten 11-17.

Divi jauni gleznojumi apskatāmi Ziemeļu fortos. Klara Kabrera (Clara Cabrera) ir uzgleznojusi Liepājas Pētertirgus ainu, savukārt mākslinieks Elements savu darbu nosaucis “Нептун следит за базаром” (Neptūns vēro tirgu / domā, ko runā).

Karostas ūdenstornī ir apskatāmas vērienīgas Rituma Ivanova un Agates Apkalnes gleznu izstādes, ko mākslinieki atveduši izstādīšanai Karostā, kā arī Tallinas mākslinieces Alina Orav glezna un Baibas Ābelītes instalācijas.

Alina Orav 
Alina Orav Foto: Spāre Vītola

Rituma Ivanova speciāli Karostas ūdenstornim radīta lielformāta (4x2,6 metri, akrils uz audekla) glezna “Esmu” attēlo mākslinieka Rituma Ivanova pašportretu, kura radīšana aizņēma nedēļu. Gan gleznas izmērs, gan sajūta atbilst atrašanās vietai tīras izkliedētās gaismas un baltā kuba formāta dēļ. Uzdodot eksistenciālus jautājumus, pēdējā laikā Ivanovu aizrauj cilvēka būtība, izpausme un identitāte. Šis pašportrets papildina mākslinieka pašizpēti. Gleznas pamatā ir fotogrāfa Māra Ločmeļa slapjās plates fotoattēla fragments.

Karostas ūdenstornī turpina strādāt mākslinieki Egons Peršēvics un Agate Apkalne. Peršēvics turpina mālā atveidot Baltijas nāru, ko vasaras beigās paredzēts ielaist ūdenī pie Ziemeļu mola. Tornis atvērts apmeklētājiem darba dienās  pulksten 16-19 un nedēļas nogalēs pulksten 14-17.

Eduards Dubrovskis
Eduards Dubrovskis Foto: Spāre Vītola

23. un 24. jūnijā Karostas ūdenstornis būs apmeklētājiem slēgts.

Karostas festivālu organizēja Karostas glābšanas biedrība (KGB). Projekts tika īstenots ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas "Latvijai – 100" un Liepājas pilsētas domes atbalstu.

Foto: Karostas festivāla darbi.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu