"Mēs gribējām izmainīt pasauli" - stāsts par Dambi, Rudaku un Skripu

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Skrips un Dambis
Skrips un Dambis Foto: publicitātes

Laikā, ka valstī izsludināts ārkārtas stāvoklis, pie skatītājiem 4. maijā nonāca režisores Aijas Bley dokumentālā filma "Mēs gribējām izmainīt pasauli", kas vēsta par pankroka grupas "Inokentijs Mārpls" mūziķiem Dambi un Skripu, kā arī Dambja laikabiedru un draugu - mūzikas apskatnieku Uldi Rudaku. Filma tagad pieejama arī "LMT Viedtelevīzijā". 

Filmā vīri nosvin apaļu jubileju un apcer, vai palikuši uzticīgi saviem jaunības dienu ideāliem.

"Dambis ir kļuvis par kapitālistu, viņam rūp komforts, finansiālais stāvoklis,"

filmā prāto Rudaks, kurš cīnās ar alkohola atkarību.

Spītējot sabiedrības standartiem, grupas "Inokentijs Mārpls" dalībnieki Dambis (Raimonds Lagimovs) un Skrips (Ivo Stankevičs), kā arī mūzikas apskatnieks Uldis Rudaks šajā dzīvē tomēr paliek uzticīgi saviem jaunības ideāliem. Grupa pat trīsdesmit gadus pēc dibināšanas joprojām aktīvi koncertē un fanus pulcē nu jau vairākās paaudzēs, savukārt Uldis sācis rīkot mūzikas festivālu "Kartupeļpalma". "Tas man sniedz eiforijas sajūtu," spriež Rudaks. 

Tomēr aiz skatuves un festivāliem katram no filmas “Mēs gribējām izmainīt pasauli” varoņiem jāsaskaras ar reālās dzīves skarbo pusi.

Piemēram, Skrips filmā stājas uz apsūdzēto sola, viņam draud no piecu līdz desmit gadu ieslodzījums.

Foto: publicitātes

“Mēs gribējām izmainīt pasauli” ir pilnmetrāžas dokumentālā filma par rokenrolu mūža garumā, par mūziku un jaunības ideāliem. Tā aizved muzikālā ekskursijā līdz pat 1985. gadam, kad tika dibināta grupa "Inokentijs Mārpls" - toreiz tās nosaukums bija "Aklā zarna" -, satricinot teju visu Padomju Savienību, un grupas provokatīvais stils saglabājies līdz mūsdienām. Grupas līderis un Latvijas andergraunda mūzikas dzīves vadītājs Raimonds Lagimovs jeb Dambis, ģitāras virtuozs Ivo Stankevičs jeb Skrips un laikraksta “Diena” ilggadējais mūzikas apskatnieks, "Radio Naba" raidījuma par Latvijas roka un popa mūzikas albumiem, kopš 2018. gada - mūzikas festivāla "Kartupeļpalma" rīkotājs Uldis Rudaks ir draugi jau vairāk nekā trīsdesmit gadus, un viņu attiecībās milzīga nozīme ir mūzikai.

Filmas filozofiskais nosaukums aizgūts no "Inokentija Mārpla" dziesmas. 

Foto: Kadri no filmas "Mēs gribējām izmainīt pasauli".

Filmas režisore Aija Bley ir veidojusi gan dokumentālās, gan animācijas filmas, un kopš 2010. gada viņa pievērsusies arī fotogrāfijai. Filmas operators ir Dainis Juraga, producente - Marta Bite.

"Stāsts ir par ideālistiem," komentē režisore, kura arīdzan ir filmas varoņu vienaudze. 

"Visi šie trīs vīri ir kā simbols, kas nekad nav iekļāvušies konjunktūrā. Stāsts ir par laiku, par dzīves jēgu, par mākslinieka vietu šajā dzīvē."

"Mani interesēja paaudzes tēma - vai tu esi jauns? Bet pasē jau vecs," atklāj Bley.

Filmas reklāmas rullītis.

Mēs gribējām izmainīt pasauli from On The Road on Vimeo.

Raksts tapis sadarbībā ar "LMT Viedtelevīziju".

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu