Prestižā festivālā Francijas Alpos izstāda Latvijas arhitektu veikumu

TVNET
Prestižā festivālā Francijas Alpos izstāda Latvijas arhitektu veikumu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Latvijas arhitekta un mākslinieku komanda šogad jau otro reizi pārsteidz prestižā vides objektu festivāla “Ansī ainavas” (Annecy Paysages) apmeklētājus. Latvijas komanda piedalās festivālā, izrādot vides objektu “Pinumu paviljons” (Wicker Pavilion), kura tapšanā tika piesaistīti arī Latvijas tradīciju kopēji, klūgu grozu pinēji.

Pagājušajā gadā prestižajā Ansī ainavu festivālā līdzās daudzu pasaules mākslinieku darbiem varēja redzēt arī arhitekta Didža Jaunzema un komandas vides objektu “UGUNS”.

Objekts pirmo reizi tika izstādīts pie Latgales pilsētas Kārsavas, dabas parkā Numernes valnis, taču oriģinālo objektu pamanīja un novērtēja arī festivāla organizatori Francijas Alpos, kur tika izveidota šī objekta kopija.

Foto: Publicitātes foto

Šogad arhitekts Didzis Jaunzems ar komandu, tika uzaicināti radīt laikmetīgu vides objektu īpaši Ansī ainavu festivālam. “Pinumu paviljonu veidojām kā laikmetīga dizaina un tradicionālās amatniecības apvienojumu. Tā ir vieta atpūtai un meditācijai Eiropas dārzos Ansī pilsētā. Paviljons saplūst ar apkārtējo ainavu un veido noēnotu telpu, kurā parka apmeklētāji var patverties no karstās vasaras saules. No paviljona paveras brīnišķīgi skati uz apkārt esošo dabu, un ažūrā konstrukcija veido dinamisku ēnu zālājā,” stāsta arhitekts Didzis Jaunzems.

Paviljons tika veidots, izmantojot koka režģa čaulas (grid shell) tehniku, un pārklāts ar 262 tradicionāli pītiem klūgu groziem konusa formā, kurus veidoja Latvijas amatnieki.

Nesošajai konstrukcijai izmantoti priedes koka dēļi. Laika gaitā koka konstrukcijas un pinumi iegūs dabiski pelēku nokrāsu un vēl vairāk saplūdīs ar apkārtējo dabu.

Festivāls Annecy Paysages notiek jau trešo gadu. Šogad pandēmijas Covid-19 dēļ sākotnēji festivāls tika atcelts, taču mēnesi pirms oficiālās atklāšanas organizatori tomēr lēma to atvērt apmeklētājiem, protams, ievērojot epidemioloģiskās drošības noteikumus. “Kamēr pasaule bija “apstājusies”, mēs pieņēmām izaicinājumu doties uz ārzemēm un mēneša laikā radīt vides objektu par spīti visiem apgrūtinājumiem,” stāsta Jaunzems.

Foto: Publicitātes foto

Citus no aptuveni 30 vides objektiem, kas aplūkojami Ansī Ainavu festivālā, veidojuši tādi pasaulē pazīstami mākslinieki kā Will Beckers (NL), Bob Verschueren (BE), Choi Jeong Hwa (KR), Anaisa Franco (BR) un daudzi citi.

“Didzis Jaunzems Arhitektūra” ir autori Skatuves Dabas Koncertzālei 2014.-2019. gadā (2015. gadā saņēmuši Latvijas Arhitektūras gada balvu, un 2018. Dabas Koncertzāle tikusi nominēta Latvijas Arhitektūras Gada balvai), Likteņdārza skatu terasei (2012. gadā saņēmusi Latvijas arhitektūras gada balvu), Vides objektiem Gaiss, Parametriskais ledājs, Kaleidoskops, tāpat Didzis Jaunzems ir bijis scenogrāfs operām “Izvirtības hronika” (LV), “Nabuko” (PL), “I Capuleti e I Montecchi” (PL), tāpat arī Lielās Mūzikas balvas ceremoniju scenogrāfijai 2012.-2019. gadā, kā arī scenogrāfijai multimediālās deju lielizrādei “Abas malas” un scenogrāfijai vairākiem citiem Latvijas valstiskumam veltītiem koncertiem un pasākumiem un ir viens no trim finālistiem prestižā konkursā “Rings Award 2020”.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu