Pēc Grudules paustā, 7.septembrī plkst.18 notiks Raiņa "cepiena" brīvais mikrofons, kurā uzstāties ir aicināts ikviens interesents. Savukārt 11.septembrī plkst.17.30 paredzēti zinātniskie lasījumi, bet plkst.20 - "Raiņa cepiens ugunī un naktī", kurā Raini "cepinās" komiķi.
Zinātniskie lasījumi būs veltīti Raiņa lugas "Uguns un nakts" tapšanas gaitai, tulkojumiem un iestudējumiem. Ar priekšlasījumiem uzstāsies pētnieki Gundega Grīnuma, Jānis Zālītis, Zane Šiliņa, Astrīda Cīrule, Raimonds Ķirķis, ar performatīvu lasījumu - aktrise Guna Zariņa. Savukārt plkst.20 stāvizrādē uzstāsies komiķi Aiva Birbele, Maksims Trivaškevičs, Anete Konste un Katrīna Rudzīte.
Grudule uzsvēra, ka Rainis bija ne tikai politiķis, dzejnieks, dramaturgs, bet arī pazīstams satīriķis, kurš labprāt pasmējās par sava laika cilvēku vājībām. Viņa atzīmēja, ka Raiņa pirmais dzejoļu krājums bija "Apdziedāšanās dziesmas III vispārējiem latvju dziesmu svētkiem", ko "sakrājis Jāns Jasēnu Plikšis". Krājums iznāca 1889.gadā, pēc studiju beigšanas Pēterburgas universitātē.
Tomēr jau skolas un studiju laikā Rainis mēdza vākt kāzu apdziedāšanās dziesmas Jasmuižas apkārtnē, un, uzzinājis, ka šis tautasdziesmu žanrs ir iekļauts 1889.gada Dziesmu svētku repertuārā, Rainis nolēma radīt pats savas dainas un "pavilkt uz zoba" dalībniekus un, jo sevišķi, Dziesmu svētku rīkotājus, uzsvēra Memoriālo muzeju apvienības pārstāve.