Parakstīts līgums par paviljona īri Latvijas dalībai izstādē "Expo 2020 Dubai"

TVNET/LETA
Parakstīts līgums par paviljona īri Latvijas dalībai izstādē "Expo 2020 Dubai"
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Parakstīts līgums par paviljona īri Latvijas dalībai starptautiskajā izstādē "Expo 2020 Dubai", vēsta Ekonomikas ministrija (EM).

Līgumu parakstījusi Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) vēstniece Latvijā Hanāna Halfāna Ubaidu Alī Almadhanī un EM valsts sekretāra vietnieks, Latvijas oficiālais pilnvarotais pārstāvis izstādē "Expo 2020 Dubai" Raimonds Aleksejenko.

Ministrijā atzīmēja, ka starptautiskā izstāde "Expo 2020 Dubai" Dubaijā sākotnēji bija plānota no šā gada 20.oktobra līdz 2021.gada 10.aprīlim, taču

Covid-19 izplatības dēļ izstādes norise pārcelta uz laika periodu no 2021.gada 1.oktobra līdz 2022.gada 31.martam.

Noslēgtais īres līgums paredz, ka Latvija izstādē piedalīsies, izmantojot jau iepriekš izbūvētu paviljonu, kas tiks iekārtots atbilstoši izstādes tematikai, kurā tiks izvietotas Latvijas ekspozīcijas un organizēti biznesa un kultūras pasākumi.

Tikšanās laikā ar AAE vēstnieci Aleksejenko uzsvēra, ka starptautiskā izstāde "Expo 2020 Dubai" ir nozīmīgs pasākums gan Latvijai, gan pasaulei kopumā, jo tas, iespējams, būs pirmais globālais pasākums pēc Covid-19 krīzes pārvarēšanas un tam būs liela loma valstu ekonomiku atveseļošanās kontekstā. 

EM uzsvēra, ka Latvijas dalības izstādē mērķis ir veicināt Latvijas atpazīstamību gan Tuvo Austrumu reģionā, gan arī pasaules mērogā,

tādējādi veicinot Latvijas uzņēmumu konkurētspēju un eksportspēju, kā arī ārvalstu investīciju piesaisti.

Vienlaikus tikšanās laikā pārrunātas aktualitātes izstādes organizēšanā, tostarp Aleksejenko informēja par jauno Latvijas dalības organizēšanas modeli, kurā aktīvu lomu uzņēmusies Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA). 

Tikšanās piedalījās arī Latvijas vēstnieks AAE Atis Sjanīts, Ārlietu ministrijas Ārējās tirdzniecības un ārējo ekonomisko sakaru veicināšanas departamenta direktors Zigmārs Zilgalvis, "Expo 2020 Dubai" izstādes valstu menedžeris Madžeds Al Suvaidi un LLIAA Ārējās ekonomiskās pārstāvniecības AAE vadītāja Inga Ulmane.

Jau aprīlī vēstīts, ka izstāde pārcelta uz laika periodu no 2021.gada 1.oktobra līdz 2022.gada 31.martam, saglabājot nosaukumu "Expo 2020 Dubai".

Iepriekš valdība lēma Latvijas dalībai "Expo 2020" no valsts budžeta atvēlēt 4,4 miljonus eiro. Tomēr vēlāk, lemjot lauzt līgumu ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK) par valsts dalības rīkošanu izstādē, tika rasts risinājums, kas paredz, ka Latvija paviljonu īrēs no AAE. Tādējādi Latvijas izmaksas dalībai "Expo 2020" saruka līdz 1,4 miljoniem eiro.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu