Video: Kā top "Židrūna" vinila plate.
Pirms desmit gadiem intervijā ar Jāni Žildi teicāt, ka tai gadā izdotā albuma “Dzeltenbaltdzeltenais” moto bija “Iespējami netīrs”. Kāds tas varētu būt “Kovārņu mazbērniem”?
Ritvars: Šoreiz, šķiet, tāda precīzi definēta moto nebija, galvenais uzstādījums bija maksimāli labskanīgs ieraksts tieši toņu un to savstarpējās saskaņas ziņā. Par to arī, šķiet, esam parūpējušies gana labi.
Klāvs: Man prasījās plašāku instrumentu klāsts par ierastajām ģitārām, bungām, basu un balsi. Šajā albumā papildus dzirdamas perkusijas, virstoņu stabule, elektriskās ērģeles, harmonijas un sintiņš.
Kas visspilgtāk palicis atmiņā no pagājušā 2019. gada? Tas gan bija notikumiem bagāts – izdoti albumi no blakusprojektiem, divu dienu koncertu sērija kopā ar “Tesa”, bāra “Aptieka” ieaijāšana leģendās…
Klāvs: Man ir švaka atmiņa, bet, jā, divi koncerti ar "Tesu" Ādmiņu ielā bija kaut kas ļoti īpašs un ģimenisks. "Nielslena Lielsliena" koncerti bibliotēkās arī atstājuši paliekošus iespaidus.
Ritvars: Tesas un Židrūna koncertu divdiennieks Ādmiņu ielā noteikti bija absolūts uzvarētājs 2019. gada muzikālajos piedzīvojumos. Kroga “Aptieka” slēgšana, tāpat kā bāra “I Love You”, protams, žēl, taču labās atmiņas paliek. Tiesa, visīpašākais notikums 2019. gadā man personīgi - kāzas ar mīļoto Alisi.
Cik tālu atpakaļ sniedzas Židrūna stāsts “Ādmiņu 4” kopienā? Kādu redzat kopienas vietu un nozīmi Latvijas mūzikas scēnā?
Ritvars: Manuprāt, šo nozīmi mēs paši īsti tā nespējam apzināt, novērtēt. Domāju, ka tieši tas, ka cilvēki Ādmiņos ir tik brīvi un nepiespiesti, ļauj rasties tam, kas tur rodas. Neesmu, šķiet, nekad dzirdējis Ādmiņu ielas iemītniekus sakām, ka “esam kopiena”.