"Prozas lasījumu" galveno balvu saņēmusi rakstniece Inga Gaile

TVNET/LETA
"Prozas lasījumu" galveno balvu saņēmusi rakstniece Inga Gaile
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Inga Gaile
Inga Gaile Foto: publicitātes

Starptautiskā literatūras festivāla "Prozas lasījumi" galveno balvu saņēmusi rakstniece Inga Gaile, informē pasākuma rīkotāju pārstāve Elīza Aizpore.

Festivāla noslēgumā tika noteikta galvenās balvas ieguvēja - "Asus ZenBook" datoru savā īpašumā jaunu darbu rakstīšanai ieguva Gaile par "Prozas brokastīs" nolasīto fragmentu no romāna "Jaukumiņš". Savukārt speciālbalvu no žurnāla "Domuzīme" ieguva rakstnieks Osvalds Zebris.

Aizpore pavēstīja, ka šogad "Prozas lasījumi 2020" ar vērienīgu programmu norisinājās neklātienē, sniedzot iespēju to izbaudīt ikvienam, gan vērojot tiešraides, gan klausoties audio ieraktus "Latvijas Radio" un festivāla kontā platformā "Spotify", gan arī baudot "Prozas brokastis" ar rakstnieku iemīļotiem ēdieniem un lasot tekstus. Festivāls veiksmīgi izskanēja arī sadarbības partneru "Delfi" un interneta žurnālu "Satori".

Nedēļas laikā 11 pasākumos, diskusijās un lasījumos, festivālā attālināti šogad no 1. decembra līdz 6. decembrim piedalījās vairāk nekā 50 dalībnieku - rakstnieces un rakstnieki gan no Latvijas, gan arī no Ukrainas, Igaunijas un Lietuvas.

Aizpore klāstīja, ka skatītāju iesaistei ārpus programmas tika piedāvātas arī citas aktivitātes. Jauno autoru biedrība "Karantīna" sniedza iespēju ikvienam kļūt par teksta autoru, rakstot stāstu uz īpašiem festivāla "Turpini stāstu!" plakātiem, kas tika izvietoti brīvi pieejamās vietās bibliotēkās, grāmatnīcās un citviet.

Savukārt restorāns "Andalūzijas Suns" sniedza iespēju interesentiem nobaudīt rakstnieku iecienītas brokastis, piegādājot tās mājās. Festivāla laikā pie Natālijas Draudziņas vidusskolas Latvijas Laikmetīgās mākslas centra (LMMC) projekta "Kopā" laikā tika uzstādīts arī Miķeļa Mūrnieka un Henrika Eliasa Zēgnera veidots piemiņas soliņš rakstniekiem Andrai Neiburgai un Paulam Bankovskim. Festivālā tika veidoti viena teksta divu interpretāciju video, kuros savus darbu fragmentus lasīja autori un aktieri.

Festivāla organizatoru pārstāve uzsvēra, lai gan festivāls ir noslēdzies, autoru teksti būs lasāmi "Konteksts" decembra un janvāra numuros, esejas būs pieejamas literatūras un filozofijas žurnālā "Punctum". "Latvijas Radio" raidījums "Kultūras rondo" vēl līdz 10. decembrim publicēs autoru darbu lasījumu audio ierakstus. Turpinās darboties arī festivāla oficiālais "Spotify" konts.

Festivāls 25 gadu laikā no neliela lasījumu vakara Andreja Upīša dzimšanas dienas atcerei ir pārtapis vairāku dienu prozas festivālā, kura laikā dažādos pasākumos ar savu jaunāko darbu vai to fragmentu lasījumiem uzstājas dažādu paaudžu Latvijas rakstnieki un viesautori no citām Eiropas valstīm.

"Prozas lasījumi" laika gaitā kļuvuši par radošu tikšanās vietu autoriem un lasītājiem, kā arī atskaites punktu pašmāju rakstniecībā, ļaujot apzināties nozares nepārtrauktu attīstību un aktualitāti Latvijas kultūrtelpā, sacīja Aizpore.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu