"Cēsu mākslas balvu 2020" iegūst Jansons, Rass, Ivanovs un More

TVNET/LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Ritums Ivanovs
Ritums Ivanovs Foto: Jānis Škapars

"Cēsu mākslas balvu 2020" ieguvuši tēlnieks Matiass Jansons un mākslinieki Eero Rass, Ritums Ivanovs, Anna More, informē Cēsu Vēstures un mākslas muzeja direktore Kristīne Skrīvere.

Konkursam savus darbus iesniedza 24 mākslinieki, kuri savā darbībā saistīti ar Cēsu novadu. Žūrijas vērtēšanai bija nodoti 48 mākslas darbi, kas radīti 2019./2020. gadā.

Cēsu Izstāžu namā no 30. oktobra līdz 13. novembrim norisinājās izstāde - konkurss "Cēsu mākslas balva 2020". Māksliniekiem, konkursa dalībniekiem, tika piešķirts finansiāls balvu fonds - viena zelta, divas sudraba un viena skatītāju balva.

Skrīvere stāstīja, ka izstādes - konkursa "Cēsu mākslas balva 2020" zelta balvu, proti, 400 eiro ieguva tēlnieks Jansons, sudraba balvas jeb 250 eiro katrs - mākslinieki Rass un Ivanovs. Izstādes darbības laikā, apmeklētāji bija aicināti balsot par savu mīļāko darbu. Skatītāju simpātijas balvu un 100 eiro ieguva māksliniece More.

Darbus vērtēja profesionāla žūrija - tekstilmākslinieks Mārtiņš Heimrāts, Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) asociētā profesore, keramiķe Līga Skariņa, mākslas zinātniece Baiba Eglīte un Cēsu novada domes deputāte, pedagoģe Lelde Krastiņa.

Izstādē piedalījās gleznotāji Signe Vanadziņa, Laila Balode, Ivanovs, Anna Baklāne, Lelde Kalmīte, Kristīne Rozenberga, keramiķi Vita Vīksna, Inese Ezertēva, Normunds Laņģis, tekstilmākslinieces Dzintra Vilks un Sanita Roze, tēlnieks Jansons un citi. Darbi pārstāvēja dažādus vizuālās mākslas žanrus, proti, glezniecību, grafiku, tēlniecību, keramikas, metāla, ādas, tekstila, stikla mākslu un citas tehnikas.

Skrīvere norādīja, ka žūrijas locekļi atzina, ka visi konkursam iesniegtie darbi bija profesionāli izstrādāti, augstas kvalitātes darbi, un vērtēšanas process nav bijis viegls. Katrs darbs izcēlās ar īpaši oriģinālu vēstījumu un bija kā ceļojums mākslinieku atainotā pasaules redzējumā. Žūrija aicināja māksliniekus nākamajā gadā uzdrošināties un iesniegt darbus arī vizuālās komunikācijas nozarē, proti, digitāli veidotus mākslas darbus.

Kā vēstīts, svinot Cēsu Izstāžu nama 35. gadadienu un Cēsu Vēstures un mākslas muzeja 95. gadadienu, iedibināta jauna gadskārtēja tradīcija - konkursa izstāde Cēsu profesionālajiem māksliniekiem "Cēsu mākslas balva". Konkursa mērķis ir radīt laikmetīgus un sociāli aktīvi ievirzītus mākslas darbus, veicinot un materiāli atbalstot mākslinieku radošo darbību.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu