Liepājnieki uzskata, ka Eiropas Kultūras galvaspilsētas tituls pozitīvi ietekmēs ekonomiku

TVNET
Liepājnieki uzskata, ka Eiropas Kultūras galvaspilsētas tituls pozitīvi ietekmēs ekonomiku
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
"Fontaine Palace"
"Fontaine Palace" Foto: publicitātes

81% Liepājas iedzīvotāju uzskata, ka Eiropas Kultūras galvaspilsētas statuss dos pozitīvu ieguvumu pilsētas ekonomikā un investoru piesaistē, liecina tirgus un sociālo pētījumu aģentūras “Latvijas fakti” veiktā aptauja.

Kopumā Liepājas sabiedrībā dominē izteikts atbalsts idejai par Liepāju kā Eiropas Kultūras galvaspilsētu 2027. gadā.

Vairāk nekā divas trešdaļas aptaujāto liepājnieku jeb 83% Liepājas iedzīvotāju ir pārliecināti, ka Eiropas Kultūras galvaspilsētas statuss veicinās pilsētas starptautisko atpazīstamību un tūrismu, 81% uzskata, ka šis statuss dos pozitīvu ieguvumu pilsētas ekonomikā un investoru piesaistē. Tāpat 80% liepājnieku domā, ka Eiropas Kultūras galvaspilsētas statuss veicinās kultūras infrastruktūras tālāku attīstību un jaunu kultūras objektu veidošanos, kā arī 73% ir pārliecināti, ka šis statuss veicinās iedzīvotāju lokālpatriotismu un piederības sajūtu savai pilsētai.

"Ārkārtīgi liels prieks un gandarījums, ka tik liela liepājnieku daļa uzskata, ka Eiropas kultūras galvaspilsētas tituls palīdzēs mūsu pilsētai ne tikai stiprināt ekonomiku, atpazīstamību un konkurētspēju kopumā, bet uzlabos arī iedzīvotāju piederības sajūtu Liepājai. Nekas nevar būt svarīgāks par pašu liepājnieku viedokli, viņu līdzdarbību pilsētas attīstības procesos un piederības sajūtu vietai, kurā ikdienā dzīvo un strādā," atzina "Eiropas Kultūras galvaspilsētas 2027" Liepājas pieteikuma veidošanas projekta vadītāja Inta Šoriņa.

Aptauja telefonintervijas veidā tika veikta no 2020. gada 16. novembra līdz 30. novembrim. Tajā pēc stratificētās nejaušības principa (pētījuma izlase maksimāli pilnīgi reprezentē visas iedzīvotāju grupas) tika iekļauts 401 Liepājas iedzīvotājs vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Stratifikācijas pazīmes tika iedalītas pēc ģeogrāfiskās un nacionālās izlases, iekļaujot visus Liepājas mikrorajonus.

Jau ziņots, ka Liepāja gatavo pieteikumu "Eiropas Kultūras galvaspilsēta 2027" titula iegūšanai. Katru gadu Eiropas komisijas starptautiska žūrija konkursa kārtībā izvēlas divas pilsētas Eiropā, kurām piešķir kultūras galvaspilsētas statusu. Tas ir statuss, kas paredz kultūras notikumus gada garumā un arī pilotprojektus, valsts un pilsētas infrastruktūras uzlabošanu, tūrisma plūsmas pieaugumu u.c. 2027. gadā Eiropas kultūras galvaspilsētas nosaukums tiks piešķirts vienai Latvijas un vienai Portugāles pilsētai. Latvijai šī ir otrā iespēja piešķirt kādai no pilsētām Eiropas kultūras galvaspilsētas nosaukumu. 2014. gadā nosaukums tika Rīgai un Ūmeo Zviedrijā.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu