Līdzīgu viedokli pauž arī mūzikas producents un mūziķis, Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) padomes loceklis Rūdolfs Budze jeb DJ Rudd: “Es saprotu lielo tirgotāju vēlmi nesamazināt savu peļņas daļu, taču novest diskusiju līdz absurdiem apgalvojumiem ir klaji demagoģiski. Protams, ir grūti mūsdienās iedomāties, ka kāds iegādājas kompaktdisku un vienkārši pārkopē kādu dziesmu vai visu albumu. Taču, izskaidrojot pat lielākajiem skeptiķiem, kas īsti ir kopēšana, mēs parasti nonākam pie kopsaucēja."
"Runa ir par daudz plašāku izpratni par to, kas tad ir kopēšana privātiem nolūkiem. Domāju, ka teju jebkurš no mums ir saglabājis datorā vai viedtālrunī, piemēram, internetā atrastu asprātīgu video, fotogrāfiju vai citu autordarbu un padalījies ar to ar draugiem," saka Rūdolfs Budze, akcentējot, ka arī tā ir autordarbu privātkopēšana.
MK noteikumu grozījumu virzītāja ir Kultūras ministrija. KM Autortiesību nodaļas vecākā juriskonsulte Linda Zommere norāda, ka sadarbībā ar tiesību īpašniekus pārstāvošajām organizācijām ir sagatavots sīkāks skaidrojums par to, kas ir privātkopēšana MK noteikumu izpratnē: "Lai cilvēkiem rastos labāks priekšstats par to, kas tad ir privātkopēšana, lai parādītu, ka DNA nav uztverama tik vienkāršoti, esam sagatavojuši informatīvu materiālu. Tas palīdzēs izprast, ka būtībā jebkurš no mums, izmantojot viedtālruni, visticamāk, ir veicis autordarbu reproducēšanu savā viedtālrunī vai datorā," saka Linda Zommere.