Latvijā bezmaksas zemes apraidē būs pieejama vēl viena televīzijas programma – TV4

TVNET
Latvijā bezmaksas zemes apraidē būs pieejama vēl viena televīzijas programma – TV4
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Foto: Shutterstock

Latvijā bezmaksas zemes apraidē būs pieejama vēl viena televīzijas programma – TV4, TVNET informēja Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP).

Mediju uzņēmums SIA “4. vara” uzvarējis konkursā par tiesībām izplatīt televīzijas programmu bezmaksas zemes apraidē, nodrošinot Latvijas sabiedrības ilgtspējas stiprināšanu. Uzņēmums līdz šī gada beigām iedzīvotājiem piedāvās iespēju skatīties jaunu programmu TV4, kurā galvenokārt plānots pārraidīt izzinoša un izglītojoša satura raidījumus dažāda vecuma auditorijām.

SIA “4. vara” bija vienīgais pretendents konkursā par iespēju piedāvāt sesto programmu, kas visos Latvijā reģistrētajos kabeļoperatoru tīklos var tikt izplatīta bez maksas.

Šobrīd šādi tiek izplatītās piecas programmas: sabiedriskā medija veidotās LTV1 un LTV7, kā arī komerctelevīziju programmas – Re:TV, RīgaTV 24 un Sportacentrs.com TV.

Konkursā iesniegtajā piedāvājumā norādīts, ka TV4 piedāvās “plašu izzinošu saturu, motivējot sabiedrību domāt, diskutēt, analizēt”. TV4 mērķauditorija ir mazāk informētā sabiedrības daļa, kas ikdienā nelielu laika daļu velta informācijas ieguvei uzticamos avotos interneta vidē. Tie ir gan gados vecāki cilvēki ar ierobežotām tehnoloģiju lietošanas iemaņām, gan tieši pretēji - jauni cilvēki, kuri ikdienā maz laika velta informatīva satura patērēšanai savos pamatekrānos, tādēļ viņus plānots sasniegt, izmantojot viņiem sekundāro - TV ekrānu.

Programmā paredzēts pārraidīt dažādas Latvijā notiekošās konferences, forumus un diskusijas, kā piemēram “Lampa”, LR Saeimas plenārsēdes, kā arī atspoguļot Latvijā nozīmīgu pasākumu norisi.

Darba dienu pēcpusdienās plānots aktīvāk uzrunāt jauniešu auditoriju, bet vakara pusē TV4 programma tiks veidota plašākai publikai, dodot iespēju uzklausīt dažādu nozaru Latvijas vadošos speciālistus. Savukārt nedēļas nogalēs programmā paredzēts iekļaut izklaidējošāku saturu, neaizmirstot arī par kultūras cienītājiem. Tāpat tajā tiks iekļauts saturs, kas varētu īpaši interesēt arī Latvijas diasporu ārvalstīs. SIA “4. vara” piedāvājumā īpaši izceļ savu sadarbību ar vairāk nekā 200 dažādām Latvijas organizācijām, kas, apvienojot spēkus, radīs iespēju veidot daudzveidīgu saturu.

Programmā TV4 paredzēta arī auditorijas iesaiste - plānots, ka skatītāji tiks aicināti iesaistīties diskusijās, uzdodot jautājumus sociālajos tīklos, e-pastā, ar tālruņa starpniecību, kā arī izmantojot citus digitālos veidus.

Satura pieejamību programma TV4 plāno nodrošināt arī interneta vietnē.

Tiesības pārraidīt bezmaksas zemes apraidē jaunajai TV programmai būs no šī gada 1. aprīļa.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome konkursu izsludināja 2020. gada nogalē, un tā mērķis bija nodot komerciālajam elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim tiesības izplatīt televīzijas programmu brīvajā vietā bezmaksas zemes apraidē Latvijas teritorijā 2021. gadā, lai nodrošinātu sabiedrības demokrātiskās, sociālās un kultūras vajadzības un sekmētu kvalitatīva un daudzveidīga satura veidošanu, saglabāšanu un pieejamību.

Konkursā varēja pretendēt elektroniskie plašsaziņas līdzekļi, kas veido programmu, kas orientēta uz sabiedrības ilgtspēju un sekmē Latvijas iedzīvotāju dzīves kvalitāti, kultūras pieejamību, pilsonisko līdzdalību, sabiedrības veselību.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu