Latvijas Radio koris iestudējis disidentei Lidijai Lasmanei veltītu koncertuzvedumu

TVNET/LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Kaspars Balamovskis

Latvijas Radio koris diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā iestudējis koncertuzvedumu "Purpura pārdevēja", kas ir veltījums disidentei Lidijai Lasmanei, informēja VSIA "Latvijas koncerti" pārstāve Rinta Bružēvica.

Pēc viņas paustā, iestudējums veidots kā apliecinājums cilvēka gara spēkam, ticībai un godīgumam. Tas tiks pārraidīts 2.aprīlī LTV 1.kanālā plkst.16.35.

Iestudējumam video sižetus veidojuši Roberts Rubīns un gleznotāja Kristīna Rubīne. Arī pianists Reinis Zariņš būs viens no koncertstāsta idejas paudējiem. Skaņu rakstu veidos Maijas Einfeldes, Imanta Zemzara, Pētera Vaska un Artūra Grīnupa mūzika.

Bružēvica norādīja, ka iestudējumu "Purpura pārdevēja" bija paredzēts īstenot pagājušā gada novembrī - Lasmanes jubilejas gadā, bet pandēmijas laiks mainīja iespējas. Koncertuzvedumam ir trīs daļas: pirmā vēstīs par Lasmanes vārdu un viņas personību, sižetā mīsies Ingas Ābeles pieraksti un Bībeles teksts, tad sekos stāsts par gulagu un cietumiem, skanēs cietuma biedrenes Irinas Ratušinskas dzeja, ko runās aktrise Guna Zariņa, savukārt noslēdzošajā daļā tiks akcentēta paļāvība uz Dievu, lūgšana, piedošana.

Koncertuzvedums "Purpura pārdevēja" norisinās Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros. To organizē VSIA "Latvijas koncerti".

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu