LMA uzņems studentus jaunveidotā maģistra programmas specializācijā "Post"

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Mākslas akadēmijā durvis vērusi ikgadējā "Jarmarka"
Mākslas akadēmijā durvis vērusi ikgadējā "Jarmarka" Foto: Mārtiņš Otto, TVNET

Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) izsludina jaunu starpdisciplināru mākslas maģistrantūras specializāciju "Post", kas balstīta uz mākslas idejām kontekstā (Art In Context).

Programma izzina un pārbauda, kā iespējams studēt mākslu šodien, vienlaicīgi atrodoties gan Austrumeiropā, gan Ziemeļeiropā – dažādu robežu reģionā ar mainīgu vidi un bagātu pieredzi globālu ideoloģiju piespiedu lietošanā un to sagrūšanā.

"Post" ir uztverama kā atvērta studiju telpa dažādām idejām un eksperimentiem. Šīs specialitātes struktūru veido trīs savstarpēji mijiedarbīgi bloki –  prakse, teorija un konteksts.

Prakses bloka pamatmērķis ir individuālas mākslinieciskās prakses veidošana un rekonstrukcija. 

Teorijas bloks sastāv no trīs daļām – kritiskā teorija un māksla, radošā un neradošā rakstīšana, kā arī akadēmiskā un mākslinieciskās prakses tekstu veidošana.

Konteksta bloka mērķis ir izjautāt nejaušus vai ar nolūku izvēlētus, sasaistē esošus apstākļu, notikumu, faktu un pieredžu fragmentus, kas varētu izrādīties fundamentāli nepieciešami vai tieši otrādi – lieki, lai pietuvotos iespējai izprast kopuma vai cēloņsakarību nozīmi mākslā. Konteksta bloks piedāvā tuvāk apskatīt dažādus aspektus, kas var ietekmēt mākslas darbu vai mākslinieku – kultūrvēsturiski, politiski, sociāli, ekonomiski, ģeogrāfiski, institucionāli un citos veidos. Šī kursa sekcija aicina doties ceļojumā uz trīs mīklainiem nostūriem – mākslinieka, mākslas darba un skatītāja. Cik brīvi mēs esam vai varam būt šajā nostūrī?

Kurss ietver četras daļas: praktisku dalību izstāžu veidošanā, izstādīšanos vidē ārpus akadēmijas – sadaļa Exitus; pieredzes papildināšanu izglītojošās ekskursijās un kolektīvā muzeju un izstāžu apmeklēšanā – sadaļa "Ekskursijas"; platforma negaidītu radošu virzienu ģenerēšanai, piegādājot jaunus un neprognozētus impulsus radošajā darbībā – sadaļā "Ārpus konteksta"; radošā darbība saistībā ar karjeras attīstīšanu, jomas komerciālajai izpratnei – sadaļā "Radošās industrijas".

"Post" specializācijas saturu nodrošina pasniedzēji, kuru darbība aptver dzejas, filozofijas, grafikas dizaina, glezniecības, tēlniecības, mūzikas un citas mākslas un teorijas nozares – Kristaps Ancāns, Ieva Astahovska, Atis Jākabsons, Artis Ostups, Jānis Ozoliņš, Gļebs Panteļejevs, Kārlis Vērdiņš, Armands Zelčs un Amanda Ziemele. Reizi divos gados programmai ir aicināti pieteikties bakalaura grādu ieguvuši studenti no Latvijas un ārvalstīm ar visdažādākajām interesēm, prasmēm, pārliecībām un nefokusētu skatījumu uz dzīves mērķi. Studenti, kuriem ainavā pietrūkst portreta, klusajā dabā skaņas, bet uz postamenta kustības.

Studentu uzņemšana maģistrantūras specializācijā "Post" periodam 2021/2023 noritēs no 20.04.2021. līdz 15.06.2021. Detalizētāka informācija par programmu, uzņemšanas noteikumiem un procesu lasāma šeit. Atvērtās durvis: 20. aprīlis, plkst. 17.00 -18.00, platformā Zoom (Latviešu valodā)

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu