Sākusies darbu iesniegšana Latvijas Arhitektūras gada balvai 2021

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Latvijas Arhitektu savienība (LAS) aicina līdz 2021. gada 18. jūnijam pieteikt darbus Latvijas Arhitektūras gada balvas 2021 konkursam. Šogad balva tiks pasniegta 26. reizi, svinīgajā ceremonijā, kas notiks 27. augustā, informē savienības pārstāve Māra Vaivode.

Latvijas Arhitektūras gada balva (LAGB) ir nacionālas nozīmes notikums kultūrā un prestižākais arhitektūras nozares apbalvojums, kura mērķis ik gadu ir apzināt un popularizēt Latvijas arhitektūras labākos sasniegumus un veicināt augstvērtīgas arhitektūras attīstību.

Balvai pieteiktie darbi tiks vērtēti divās kārtās pēc vienādiem un vienlīdz svarīgiem kritērijiem: ideja un koncepcija, projekta vienotība jeb viengabalainība, atbilstība projekta uzdevumam, konteksts un mērogs, rūpība un pamatīgums, kā arī sabiedriskais nozīmīgums un emocionālā iedarbība. Visus iesniegtos darbus izvērtēs atlases žūrija, kuras sastāvā šogad ir arhitekts Andris Kronbergs (ARHIS arhitekti, LAGB 2020 Grand Prix saņēmējs), 2020. gadā godalgoto objektu autori – Ilze Liepiņa (Sudraba Arhitektūra) un Oskars Vāvere (RUUME arhitekti), arhitekte un urbāniste Evelīna Ozola, mākslinieks Ēriks Božis, rakstniece un dzejniece Inga Gaile un režisors Uģis Olte. Atlases žūrijas izvirzītos nominantus konkursa otrajā kārtā vērtēs fināla žūrija, ko veido pieredzējuši ārvalstu arhitekti un viens atlases žūrijas pārstāvis.

Darbus – objektus un procesus – iesniegt aicināti arhitekti un pasūtītāji, būvnieki, pašvaldības un sabiedriskās institūcijas. Ar konkursa nolikumu, darbu iesniegšanas un vērtēšanas kārtību var iepazīties rīkotāja, LAS mājaslapā.

Darbu iesniegšana un vērtēšana pirmajā kārtā ir kategorijās – sabiedriskas ēkas (kultūras, izglītības, veselības un ārstniecības iestādes, sakrālās ēkas, sporta būves), komercēkas un ražošanas ēkas (viesnīcas, biroju ēkas, tirdzniecības ēkas, ražošanas ēkas), inženierbūves, individuālās dzīvojamās ēkas, daudzdzīvokļu ēkas, restaurācija, interjers, kā arī ainavu arhitektūra, vides labiekārtojums un vides objekti, procesi. Iespējams iesniegt darbus, kas tapuši arī agrāk par 2019. gadu, ja vien tie konkursam nav bijuši iesniegti iepriekš.

LAGB ietver trīs pakāpju apbalvojumus – atlases žūrijas balvu un nominanta diplomu visiem atlases žūrijas izvirzītajiem nominantiem, Fināla žūrijas balvu jeb LAGB 2021 labākajiem nominētajiem darbiem un LAGB 2021 Grand Prix vienam darbam saskaņā ar fināla žūrijas lēmumu. 2020. gadā tika veiktas izmaiņas konkursa nolikumā, kas arī procesiem ļauj pretendēt uz galvenās balvas iegūšanu.

LAGB nominētie darbi tiks publiski paziņoti pēc pieteikšanās termiņa un atlases žūrijas darba beigām, savukārt visu apbalvojumu saņēmēji tiks nosaukti un godināti LAGB pasniegšanas svinīgajā ceremonijā 27. augustā.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu