"Riga IFF" 8. sezonu atklās ar ieskatu leģendārās Rosellīni kino dinastijas slavas aizkulisēs

TVNET
"Riga IFF" 8. sezonu atklās ar ieskatu leģendārās Rosellīni kino dinastijas slavas aizkulisēs
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ekrānuzņēmums

RIGA IFF, kas šogad norisināsies no 14. līdz 24.oktobrim, savu astoto sezonu atklās ar ieskatu pasaules mēroga kino dinastijas dzīves stāstā un slavas aizkulisēs - itāļu leģendārā kinorežisora Roberto Rosellīni mazdēla Alesandro Rosellīni veidotās dokumentālās filmas "Es piedzimu Rosellīni" seanss ieskandinās turpmākās 10 festivāla diennaktis.

Atklāšanas vakara apmeklētājiem klātienē būs ekskluzīva iespēja piedzīvot filmas pirmizrādi Baltijā, kopā ar tās starptautisko veidotāju komandu. Biļetes pārdošanā no 14.jūlija.

Filmas tapšanā iesaistīti arī Latvijas kino profesionāļi - to kopproducējusi studija "VFS Films", scenārija līdzautors ir festivālu apritē atzītais režisors Dāvis Sīmanis, savukārt tās galvenais operators ir starptautiski godalgotais Valdis Celmiņš. Filmu RIGA IFF atklāšanas vakarā varēs vērot gan klātienē kinoteātrī Splendid Palace, gan tiešsaistē visā Latvijā.

Dāvis Sīmanis uzsver, ka šī filma Roberto Rosellīni ("Roma - atvērta pilsēta",1945), dendiju un apkārtējo apbrīnas baudītāju, atklāj kā daudz sarežģītāku un pretrunīgāku personību. Tas lielā mērā ir iespējams, pateicoties unikālai piekļuvei Rosellīni ģimenei un tās arhīva materiāliem - lielākā daļa no tiem skatītājiem tiks demonstrēti pirmo reizi. Filmā, kas savu starptautisko pirmizrādi piedzīvoja Venēcijas kinofestivālā, piedalās arī Roberto Rosellīni un Ingridas Bergmanes meita, aktrise un režisore Izabella Rosellīni, kinoproducents Renco Rosellīni un citi dinastijas pārstāvji.

"Ar Roberto Rosellīni neatdalāmi saistītais jēdziens - neoreālisms - iegūs jaunu svaru, dokumentāli nojaucot ģimenes mākslīgo un uzspēlēto fasādi, lai atklātu Rosellīni dzimtas locekļu patiesās dzīves un domas," stāsta Sīmanis.

"Es piedzimu Rosellīni" seanss ieskandinās arī šā gada retrospekcijas programmu, THE ROSSELLINIS AND THE CENTURY, kas apskata ietekmīgā Rosellīni-Bergmanu kino klana aktivitātes vairāku gadu desmitu griezumā.

20.jūlijā pārdošanā nokļūs pirmās biļetes uz festivāla programmas filmu seansiem - to starpā būs gan ironiski tumšā komēdija "Taisnās tiesas jātnieki" ar dāņu aktieri Madsu Mikelsenu galvenajā lomā, gan dokumentāls vērojums par skandināvu dizaina pionieriem filmā "Ālto", gan pagaidām vēl publiski neizziņotas filmas, kas auditorijai būs atpazīstamas, pateicoties savam uzvaras gājienam A-klases kinofestivālos.

Biļetes uz seansiem kinoteātros un tiešsaistē visā Latvijā atrodamas festivāla mājaslapā - rigaiff.lv. Seansi klātienē būs apmeklējami ar derīgu Covid-19 vakcinācijas sertifikātu un saskaņā ar tobrīd aktuālajiem epidemioloģiskās drošības noteikumiem.

Šobrīd izziņotās filmas ir vien neliela daļa no festivāla programmas, kas līdz pat oktobrim tiks regulāri papildināta ar citiem augstvērtīgiem kinodarbiem. Visērtākais veids, kā saņemt jaunāko informāciju un ikmēneša izlasi ar izziņotajām filmām, ir festivāla jaunizveidotā vēstkopa, kurai var pieteikties, apmeklējot pasts.rigaiff.lv

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu