"Dirty Deal Teatro" tapusi muzikāla izrāde ar Austras Skujiņas dzeju

TVNET
"Dirty Deal Teatro" tapusi muzikāla izrāde ar Austras Skujiņas dzeju
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
“Saule riet austrumos”
“Saule riet austrumos” Foto: Kristīne Madjare

25. un 26. septembrī "Dirty Deal Teatro" repertuāram pievienosies jaunā režisora Mārtiņa Gūtmaņa izrāde ar Austras Skujiņas dzeju. Izrāde “Saule riet austrumos” ir muzikāla saruna ar Austras Skujiņas dzeju, kura ievedīs skatītāju dzejnieces domu pasaulē, pietuvojoties robežai starp sapni un nāvi.

Izrādes tekstu kopā ar režisoru veidojusi jaunā dramaturģe Elza Marta Ruža, savukārt mūzikas autori un izpildītāji ir jaunā aktrise Elīza Dombrovska un komponists Platons Buravickis.

"Dzejniece Austra Skujiņa 1932. gada 5. septembrī mira, ielecot Daugavā. Viņas dzejā atklājas spēcīga bezcerības izjūta, ko saasināja nabadzīgie dzīves apstākļi un nelaimīga mīlestība, taču tā saduras ar neizsmeļamu mīlestību pret dzīvi un ilgām dzīvot pilnvērtīgāka veidā," stāsta izrādes veidotāji. "Iespējams, tieši šie sapņi un dzejnieces romantizētais dzīves skatījums noveda pie tik skaudras vilšanās realitātē, bet vai tas nozīmē, ka labāk nesapņot vispār? Vai sapni labāk “neguldīt šai pašā mirklī sirds kristalla zārkā vēl nedzimušu?””

Foto: Foto no personīgā arhīva

“Saule riet austrumos” ir pirmā izrāde, kas tapusi projekta “Jauno maiņa” ietvaros. "Jauno maiņa" ir Dirty Deal Teatro, Ģertrūdes ielas teātra, Rēzeknes teātra "Joriks" un Valmieras Drāmas teātra kopprojekts ar mērķi sekmēt teātra attīstību un atbalstīt jaunas skatuves mākslinieku paaudzes ienākšanu Latvijas teātrī. Oktobrī DDT repertuāru papildinās vēl viena “Jauno maiņas” izrāde. 

www.dirtydealteatro.lv.

Projekts "Jauno maiņa" īstenots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas "KultūrElpa" un Gētes institūta Rīgā finansiālu atbalstu.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu