"Šie abi saturā formā ir ļoti atšķirīgi darbi. Bruņinieku es iestudēju pagājušā gada nogalē, laikā, kad viss bija slēgts. Tā ir ļoti enerģiska, mutuļojoša un neatslābstoša izrāde, pretēji tam, kāda tolaik bija mūsu ikdiena ar esošajiem ierobežojumiem. Manuprāt, mums ir izdevies radīt vieglu, komisku uzvedumu, kas skatītājam savā veidā uzsit uz pleca, sakot, ka viss būs labi," stāsta Edgars Niklasons. "Lellenes “Nīna un Lekorbizjē” ideja sakņojas pandēmijas uzstādītajos noteikumos, taču ir skaidrs, ka tā veiksmīgi dzīvos arī ārpus tiem. Mēs gribam, lai seriāls rosina bērnus veidot sarunu ar vecākiem, palīdzot mazajiem saprast, ko viņi jūt vienā vai otrā situācijā, un neapjukt cilvēcisko emociju gammā. Veidojot šo darbu, ar mākslinieci Evitu sapratām, ka īstenībā daudzas lietas dzīvē nemainās. Nav taču tāds posms dzīvē, kurā, būdams pieaugušais, tu vari sev teikt – “tagad es vienmēr rīkojos adekvāti, pieņemu pareizus lēmumus un vienmēr spēju pareizi novadīt emocijas“. Mēs visi taču esam bērni, tikai daži no mums ieslodzīti pieaugušo ķermenī. Saturiskā ziņā es gribu, lai Bruņinieki iedod spēku un enerģiju mazajiem izcīnīt savas ikdienas cīņas, bet Nīna ir kā klātesošs drauga plecs šajā trakajā laikā, kad viss ir tik nepastāvīgs un neparedzams.”
“Nīnas un Lekorbizjē” radošās komandas sastāvā ir tās režisors un dramaturgs Edgars Niklasons, māksliniece Evita Bēta, video mākslinieks Vladislavs Loiks, komponists Staņislavs Kuļikovs, leļļu animatori Rūdolfs Apse un Elīna Bojarkina, lomas ieskaņojuši Lauma Margrieta Kambala, Miks Fleišmanis, Dace Vītola, Anrijs Sirmais un Artūrs Putniņš.
Izrāde “Arturs un Apaļā galda bruņinieki” 1. un 2. oktobrī būs skatāma Latvijas Leļļu teātra pagaidu spēles vietā – Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē.