Galerijā "Jēkabs" Kristīnes Kvitkas gleznu izstāde

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Kristine Kvitka
Kristine Kvitka Foto: No personīgā arhīva

No 20. septembra līdz 16. oktobrim mākslas galerijā Jēkabs būs aplūkojama Kristīnes Kvitkas (1983) gleznu izstāde “Venēcija”. Tajā eksponētas pēdējā gada laikā tapušas gleznas, informē galerijā.

Izstāde ir veltīta mūžīgi mainīgajai, poētiskajai Venēcijai. Gleznās ieskanas jūras zaļais, terakotas oranžais, maigi rozā un brūnais tonis dažādās gradācijās. Ar harmoniskas, taču intensīvas krāsu paletes palīdzību Kristīne Kvitka ir meistarīgi uzbūrusi Venēcijas noskaņu, tās mirklīgumu uzsverot ar gleznu fragmentāro kompozīciju. Kā lūkojoties pa atslēgas caurumiņu, māksliniece ļauj skatītājam piedzīvot intensīvo Itālijas saules gaismu, tās spēles ūdens virsmā un Venēcijas vakaru burvību.

Pati māksliniece par Venēciju saka: “Venēcija ir gleznainākā pilsēta, ko esmu iepazinusi. Iespējams, tā ir arī gleznotākā pilsēta pasaulē. Izcila arhitektūra un ūdens, kurā tai atspoguļoties. Un tad arī otrādi - mirdzošs ūdens, atstarojot saules mežģīnes, spēj izrotāt pat visikdienišķāko mūri. Katrs mēģinājums pastāstīt par Venēcijas īpašo burvību varētu būt arī gleznas apraksts. Tā ir nebeidzamas iedvesmas pilsēta. Tādēļ domāju, ka šī izstāde ir tikai sākums maniem Venēcijas noslēpumu meklējumiem.”

Kristīnes Kvitkas glezna
Kristīnes Kvitkas glezna Foto: publicitātes

Kristīne Kvitka 2010. gadā ir absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju un jau vairāk nekā desmit gadus dzīvo un strādā Itālijā.

Mākslas galerijā ”Jēkabs“” Kristīnes Kvitkas darbi būs apskatāmi līdz 2021. gada 16. oktobrim darbdienās no 11.00 līdz 18.00 un sestdienās no 11.00 līdz 15.00.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu