Noskaties: "Troņu spēles" priekšstāsta pirmais kaceklis ir klāt

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
"House of the Dragon"
"House of the Dragon" Foto: HBO

"Sapņi mūs nepadarīja par karaļiem, bet gan pūķi," šādi vārdi skan ASV izklaides milža HBO nule publicētajā seriāla "Troņu spēle" ("Game of Thrones") priekšstāsta "House of the Dragon" ("Pūķa nams") pirmajā reklāmas kaceklī. 

"House of the Dragon" veidots pēc amerikāņu rakstnieka Džordža R.R. Martina (George R.R. Martin) jaunākās grāmatas "Uguns un asinis" motīviem. Iepriekš, balstoties uz šo fantāziju grāmatu sēriju "Dziesma par ledu un uguni", tika veidots pasaulslavenais un godalgotais seriāls "Troņu spēle".

"House of the Dragon" kopumā būs desmit sērijas par Vesterosas Tārgarienu dinastiju un notikumiem, kas norisinājušies 200 gadus pirms seriāla "Troņu spēles" notikumiem un cīņas par dzelzs troni.

"House of the Dragon" uzņemšana aprīļa nogalē sākās Lielbritānijā.

Video. Noskaties "House of the Dragon" pirmo kacekli!

Džordža R. R. Martina jaunākajā grāmatā “Uguns un asinis” tiek atklāts Targarienu dinastijas stāsts – vienīgā pūķu valdnieku dzimta, kas, bēgot no nežēlīgā Valīrijas likteņa, pārcēlās uz Dieva aizmirsto Pūķakmens salu. Stāsts grāmatā sākas ar leģendu par iekarotāju Aegonu – Dzelzs troņa veidotāju.

Stāsts ir par Targarienu dzimtas paaudzēm, kas cīnījās, lai saglabātu Dzelzs troni, līdz pat pilsoņu karam, kas gandrīz sagrāva viņu dinastiju, nogalinot karali Aerisu. Dzīvi palika vien karaļa bērni Viseriss un Dinerīsa, kuri aizbēga pāri Šaurajai jūrai. Cenšoties iegūt armiju, ar ko no jauna iekarot Vesterosu, Viseriss izprecināja māsu Kalam Drogo, dotraki cilšu vadonim, taču viņa nepacietība izpelnījās Drogo dusmas, un tas viņu nogalināja. Dzimtas pēdējā atvase Dinerīsa centās atgūt Dzelzs troni jau grāmatu sērijā “Troņu spēle”.

Priekšstāsta sērijās plānots atklāt Targarienu dzimtas vēsturi, atklājot daudz jautājumu, tostarp par Dinerīsas trīs pūķa olu izcelsmi, kas viņai tika pasniegtas kā kāzu dāvana, laulājoties ar Kalu Drogo, no  kurām vēlāk ugunī dzima seriāla “Troņu spēle” pūķi.

Video: Targarienu stāsts.

Publicētajos kadros mēs neuzzinām neko daudz par sižetu, bet iepazīstamies ar iespaidīgo aktieru ansambli - britu aktrisi Olīviju Kuku, Emmu Dārsiju, Metu Smitu u.c.

Netiek minēts arī konkrēts seriāla publicēšanas datums. Minēts vien 2022. gads.

Priekšstāsta sēriju līdzautori ir pats Džordžs R.R. Martins un Raiens Kondals (Ryan Condal). 

Migels Sapočniks jau iepriekš strādājis pie seriāla “Troņu spēle” spilgtāko epizožu režijas, ieguvis "Emmy" apbalvojumu par izcilu režiju un DGA balvu par seriāla epizodes “Bastardu kauja” režiju. 2019. gadā nominēts arī "Emmy" apbalvojumam par seriāla epizodi “Gara nakts”, bet noslēdzošajā seriāla sezonā ieguva "Emmy" apbalvojumu par epizodēm “Hardhome” un “Ziemas vēji”. Kopumā M.Sapočniks strādājis pie vairākām seriāla “Troņu spēle” epizodēm gan piektajā sezonā, gan pēdējā - astotajā sezonā.

Atgādinām, ka godalgotais seriāls "Troņu spēle" astoņu sezonu laikā saņēmis 47 "Emmy" godalgas un kļuvis par vienu no populārākajiem seriāliem pasaulē.

Visas seriāla “Troņu spēle” astoņu sezonu sērijas un stāsti par visām septiņām karaļvalstīm, kas cīnījās par Dzelzs troni, pieejamas LMT Viedtelevīzijā.

Foto: Seriāla "Troņu spēle" (Game of Thrones) pēdējās sezonas kadri.

Raksts tapis sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu