Mārupes pūtēju orķestrim tikšanās "Saulesvijas" gājiena laikā ir lieli svētki. Pēteris Pētersons, Mārupes Mūzikas un mākslas skolas pūtēju orķestra vadītājs apliecina, ka orķestris savu līmeni uztur jau no 2013. gada, kad cītīgi mēģinājuši, lai piedalītos simtgades Dziesmu un deju svētkos. Orķestris ticis arī uz šī gada svētkiem, tāpēc jauniešiem ir žēl, ka svētki šogad īsti nevar notikt.
Savukārt Salaspils bērnu deju kolektīvam "Sienāzītis" ir dziesmu svētku sajūta, īpaši filmēšanas dienā. Mārtiņš Pēdājs, deju kolektīva vadītājs stāsta, ka pandēmijas laikā lielākās izmaiņas bijušas lielajiem bērniem – viņiem parādījušās citas intereses. Svētku tradīciju nodošanā esot kritums, tomēr tam "Sienāzītis" tiks pāri un turpinās dejot.
Māra Ropažu tautas deju kolektīvu "Cielaviņa" pamanījusi Instagramā. "Cielaviņas" audzēkņi visu dara kopā, tostarp arī paši izveidojuši savu logotipu. Kolektīvu vada Terēze Jozefa un viņas meita Zane Kristiāna Jozefa, nododot tautas deju tradīcijas no paaudzes paaudzē. Uz nākotni kolektīva vadītājas skatās bažīgi – kā varēs saglabāt un noturēt latviešu kultūras mantojumu šajā straujajā, mainīgajā laikā. Tomēr ansamblis pielāgojas situācijai un pat iestudējis tradicionālo tautas deju kustības epidemioloģiski drošākā variantā.
Dokumentālo stāstu cikla "Citādi Dziesmu svētki" idejas autors un producents ir Dzintars Dreibergs, režisors – Intars Rešetins. Raidījuma producente ir Ilze Faļkovska, izpildproducente Krista Sondore, operatori – Uldis Jancis, Jānis Šēnbergs, Raitis Valainis un Artis Pārups, skaņas ieraksta operatori Arvīds Ceļmalis, Nauris Būda, drona operatori Gvido Puķe un Āris Muitnieks, filmu studija "Kultfilma".
Video: "Citādi Dziesmu svētki" Rīgā un Pierīgā.
Raksts tapis sadarbībā ar "LMT Viedtelevīziju".