Aleks Boldvins. FOTO: Al Teich/shutterstock

Ieroci, ar kuru aktieris Aleks Boldvins izšāva filmēšanas laukumā, nogalinot sievieti, viņam iedeva režisora asistents, kurš apgalvoja, ka tas bija drošs lietošanai, vēsta raidsabiedrība BBC.

Vārdā nenosauktais režisora asistents nezināja, ka ierocī ir patronas.

Aleks Boldvins mikroblogošanas vietnē "Twitter" pavēstīja: "Mana sirds ir salauzta par viņas vīru, viņu dēlu un visiem, kas pazina un mīlēja Halinu. Nav vārdu, lai izteiktu manu šoku un skumjas par traģisko negadījumu, kurā gāja bojā sievu, māti un apbrīnojama kolēģe Halina Hačinsa."

Jau ziņots, ka Holivudas zvaigznes Aleka Boldvina filmas uzņemšanas laikā Ņūmeksikas štatā sašauta sieviete, kas no ievainojumiem mirusi, ceturtdien paziņoja policija.

Policija pavēstīja, ka vesterna filmēšanas laikā par rekvizītu izmantots šaujamierocis, no kura tika izšauts. Šāvējs bijis Boldvins.

Kinovesterna "Rust" uzņemšanas laikā tika sašauti divi cilvēki - 42 gadus vecā operatore Halina Hačinsa un 48 gadus vecais režisors Džoels Souza.

Hačinsa tika aizvesta ar helikopteru uz Ņūmeksikas Universitātes slimnīcu, taču no gūtajiem ievainojumiem mira.

Souza tika aizvests uz citu slimnīcu, kur viņam tiek sniegta ārkārtas medicīniskā aprūpe.

Pašlaik nekādas apsūdzības nav izvirzītas. Policijas detektīvi izmeklē incidentu un izvaicā lieciniekus.

Santafe šerifs paziņoja, ka Hačinsa un Souza "tika sašauti, kad Aleks Boldvins izšāva no rekvizīta".

"Detektīvi izvaicāja Boldvinu," pavēstīja Santafe šerifa preses pārstāvis Huans Rioss. "Viņš sniedza paskaidrojumus un atbildēja uz viņu jautājumiem. Viņš ieradās brīvprātīgi un pēc izvaicāšanas pameta ēku. Apsūdzības nav izvirzītas un neviens nav aizturēts."

63 gadus vecais Boldvins ir viens no producentiem un aktieriem šajā filmā. Viņš tajā tēlo cilvēku ārpus likuma Hārlendu Rastu, kura mazdēls ir notiesāts par slepkavību un kurš sāk bēguļot kopā ar mazdēlu, kuram piespriests nāvessods pakarot.

Filmēšanas laukumos parasti ir stingri noteikumi attiecībā uz šaujamieročiem rekvizītiem, taču negadījumi notiek.

Viens no zināmākajiem ir kaujas mākslu leģendas Brūsa Lī dēla Brendona Lī bojāeja filmas "The Crow" veidošanas laikā, kad uz viņu tika izšauts no ieroča, kuram bija jābūt pielādētam ar tukšām patronām.