"Riga IFF" galveno balvu saņēmis lietuviešu režisors Andrjus Blaževičs par filmu "Skrējēja"

TVNET
"Riga IFF" galveno balvu saņēmis lietuviešu režisors Andrjus Blaževičs par filmu "Skrējēja"
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
"Skrējēja"
"Skrējēja" Foto: publicitātes

Rīgas Starptautiskā kino festivāla ("Riga IFF") galveno balvu un 3000 eiro godalgu deviņu kinolenšu sacensībā saņēmis lietuviešu režisors Andrjus Blaževičs par filmu "Skrējēja", kas vēsta par sievietes cīņu ar laiku ceļā pie sava mīļotā.

Pilnmetrāžas konkursa žūrija norādījusi, ka šī filma izcēlās konkursa skatē kā ievērojams sasniegums un iespaidīga garīgās veselības, empātijas un tehnoloģiju savstarpējās saiknes izpēte pilsētvides ceļojumā. Godalgoto filmu interesenti varēs noskatīties vienā atkārtotā seansā, šodien plkst.19 "Riga IFF" tiešsaistes kinozālē.

Pilnmetrāžas filmu konkursa īpaša atzinība piešķirta Valdimāra Jouhansona sirreālajam ģimenes dzīves dabas attainojumam filmā "Jērs". Žūrija novērtējusi "alegorisku un ironisku portretējumu cilvēcei, uz kuras gulst galvenā atbildība par tās "zaudēto paradīzi" un vietu šai pasaulē, to aplūkojot caur mīta un realitātes prizmu".

Festivāla īsfilmu sadaļas "Short Riga" Starptautiskā konkursa galveno balvu un godalgu 2000 eiro apmērā šogad saņēmis darbs, kas uzlūko autores pieredzi ar seksuālu izmantošanu bērnībā no radinieka - Olgas Lucovņicovas dokumentālā īsfilma "Mans tēvocis Tudors".

Žūrija īpašu atzinību izteikusi stāstam par ģimenes un dabas saitēm Fanijas Begelī filmā "Pneima". Kā savu kandidātu prestižās Eiropas Kinoakadēmijas balvas "Eiropas īsfilma 2021" nominācijai Riga IFF izvirzījis Juanna Rītelas īsfilmu "38", kas ir personīgs, asprātīgs un brīžiem pat nežēlīgs sievišķības atainojums.

Festivāla īsfilmu sadaļas "Short Riga" Nacionālajā konkursā triumfējusi kino debija - režisores Helen Ora īsfilma "Panic", kas ir "dadaistiska apcere par sievietes dzimuma lomām, kas ierakstās sociālpolitiskajā diskursā par reprezentāciju". Šis darbs tāpat apbalvots ar godalgu 1000 eiro vērtībā.

Divi laureāti ir arī "Riga IFF" bērnu filmu sadaļas "Kids' Reel" konkursos - Eiropas Bērnu Filmu asociācijas (ECFA) locekļu žūrija par sadaļas Pilnmetrāžas konkursa uzvarētāju un kandidāti ECFA balvai ir pasludinājusi Stefano Čipāni darbu "Mans brālis - supervaronis!", kas vēsta par dzīvi ar brāli, kuram ir Dauna sindroms, savukārt bērnu īsfilmu sadaļā triumfējusi Igo de Fokomprē "Mamma ir lietus", kas arī izvirzīta nominācijai ECFA īsfilmu balvai.

Festivāla laikā darbojās arī bērnu žūrija. Šogad filmas vērtēja Klāvs Bērziņš, Pauls Bērziņš, Miķelis Kreilis, Ketija Praija Vintere, Hanna Marija Suhanova, Anna Rūta Krieviņa, Guna Eglīte, Krišs Alberts Grīva, Mārtiņš Beika un Robins Elmeris. Žūrija ir lēmusi, ka balvu pasniegs Olivjē Peirū filmai "Kosmopuika", kas sadarbībā ar Latvijas Televīziju tiks pārraidīta maziem un lieliem skatītājiem visā Latvijā.

Šogad pirmoreiz savu balvu daudzsološākajam filmas projektam ir piešķīrusi arī festivāla industrijas programmas "Riga IFF Forum" sadaļas "Test Screenings" festivāla atbalstītāja, studijas "BB Posthouse" balva - pēcapstrādes pakalpojumi 3000 eiro vērībā - piešķirta Sandera Jona īsfilmai "Sierra".

Riga IFF šogad norisinājās no 14. oktobrim līdz 24. oktobrim, sākotnēji klātienē Rīgā, Valmierā un Madonā, kā arī tiešsaistē visā Latvijas teritorijā, desmit filmu programmas sadaļās un konkursos iekļaujot vairāk nekā 100 kino darbus.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu