Foto ⟩ Dailes teātrī melodrāma "Esiet sveicinātas, skumjas"

TVNET
Dailes teātrī melodrāma "Esiet sveicinātas, skumjas"
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilze Ķuzule Skrastiņa
Ilze Ķuzule Skrastiņa Foto: publicitātes

Dailes teātrī 16. novembrī gaidāma pirmizrāde Klāva Meļļa iestudējumam, melodrāmai "Esiet sveicinātas, skumjas". Izrādi veidojis jaunais, jau atzinīgi novērtētais režisors Klāvs Mellis, cieši sadarbojoties ar  vienu no šobrīd profesionāli interesantākajiem kustību režisoriem Rūdolfu Gediņu, iestudējumu bagātinot ar izteiksmīgu kustību valodu.

Režisors Klāvs Mellis: “Tolaik, kad romāns tika sarakstīts, tas bija visai skandalozs, jo runāja par samērā vaļīgu jaunu cilvēku seksuālām attiecībām un vieglprātīgo dzīvesveidu. Mēs izrādē akcentējam stāstu par pieaugšanu, kas tostarp nozīmē arī rīcības seku apzināšanos. Strādājot ciešā komandā, esam domājuši, lai scenogrāfija un kustība kļūtu par vēl vienu spēcīgu izteiksmes līdzekli izrādē.”

“Iestudējumā ikviena aktieru kustība, tāpat kā vārds, ir piederīga žanram - īstai melodrāmai,”

 saka kustību režisors Rūdolfs Gediņš.

“Esiet sveicinātas, skumjas" ir franču kulta rakstnieces Fransuāzas Sagānas pirmā un, iespējams, labākā grāmata, kas tapusi vien septiņu nedēļu laikā. Šī stāsta centrā atrodas septiņpadsmit gadus vecā Sesila, kas laiku pavada, laiskojoties jūras krastā un baudot kokteiļus, ar savu dekadentisko tēvu un viņa mīļoto sievieti. Viss mainās dienā, kad viesos ierodas Sesilas mirušās mātes sena draudzene Anna. Annai rūp gan meitenes nākotne, gan arī viņas sirds nav vienaldzīga pret meitenes tēvu. Tantes centieni vest ģimeni pie prāta padsmitniecei Sesilai nebūt nepatīk. Viņa daudz labprātāk turpinātu baudīt pirmo mīlestību, sauli un izklaides, tāpēc savērpj tādas intrigas, no kurām atpakaļceļa vairs nav.

"Manis atveidotajai varonei rūp šie cilvēki, tie ir viņas dzīves svarīga sastāvdaļa. Aiz labas gribas viņa šiem cilvēkiem vēlas palīdzēt un, jā, arī mainīt attieksmi pret dzīvi un pienākumiem. Diemžēl viņas centieni tiek uztverti kā apdraudējums un ļaunas intrigas noved pie nepaciešamas vilšanās. Skumjas var būt dažādas, tās var būt nomācošas un iznīcinošas, bet tikpat labi noslēptas bezrūpīgā dzīvesveidā, taču skumjas, kas šajos dažādajos veidos ir klātesošas sājā stāstā, galu beigās vedina domāt par to, ka katrai rīcībai ir sekas," tā Annas lomas atveidotāja Ilze Ķuzule Skrastiņa.

Foto: Ieskats izrādē.

Lomās aktieri Ilze Ķuzule Skrastiņa (Anna), Andris Bulis (Reimons), Milēna Miškevica (Sesila), Katrīna Griga (Elza) un Niklāvs Kurpnieks (Kirils).

Izrādes scenogrāfijas un tērpu autori ir Ance Strazda un Andris Kaļiņins. Gaismu mākslinieks Jānis Sniķeris, mūzikas režisors Kārlis Tone.

Teātra apmeklējuma noteikumi pēc 15. novembra atrodami mājaslapā www.dailesteatris.lv.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu