Foto ⟩ Sāk filmēt Signes Birkovas filmu "Lotus" par vācbaltu grāfieni Alisi Fon Trotu

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Signes Birkovas komēdija "Lotus"
Signes Birkovas komēdija "Lotus" Foto: Agnese Zeltiņa

"BBstudios" filmēšanas paviljonos Vagonu ielā šajās dienās vērojama liela rosība – režisore Signe Birkova ķērusies pie savas pirmās pilnmetrāžas spēlfilmas "Lotus" uzņemšanas.

Filma ir aizraujošs stāsts par jaunu, radošu būtni, kura 1919. gada Latvijā alkst izaicinājumu un iekšējas brīvības. Uz ekrāna redzēsim tādus skatītāju iemīļotus aktierus kā Baibu Broku, Vili Daudziņu un Rēziju Kalniņu, savukārt galveno lomu atveido Eiropas kino zvaigzne Severija Janušauskaite.

"Lotus" ir komiski fantasmagorisks stāsts par vācbaltu grāfieni Alisi Fon Trotu – sievieti autsaideri, kura ir sveša starp savējiem un savējā starp svešiem, taču, pārvarot fiziskus, mentālus un aizspriedumu radītus šķēršļus, kļūst par latviešu mēmā kino avangarda filmu veidotāju. Stilizētajā kostīmfilmā savīsies dažādu kino žanru elementi un citāti no pasaules kino šedevriem – vērīgi skatītāji varēs manīt atsauces uz Alfrēdu Hičkoku, Orsonu Velsu, Andreju Tarkovski un citiem. Vienlaicīgi tā ir arī režisores atzīšanās mīlestībā mēmajam kino: filmā parādīsies vairākas it kā galvenās varones veidotas epizodes, un, lai piešķirtu lielāku autentiskumu šiem stilizētajiem mēmā kino fragmentiem, tie uzņemti ar autentisku 1921. gada kinokameru. Līdz šim Latvijas kinematogrāfā to vēl neviens nav darījis – reto kameru producents Roberts Vinovskis iegādājās speciāli "Lotus" filmēšanai. Arī pati filma tiek uzņemta nevis ar digitālajām kino kamerām, bet analogā formātā, uz 16 mm Kodak kinolentes.

"Lotus" filmēšanas komanda
"Lotus" filmēšanas komanda Foto: Agnese Zeltiņa

"Filmas stāstā laimīgas sakritības rezultātā vācbaltu grāfiene Alise Fon Trota kļūst par latviešu mēmā kino avangardisko sinemato-grāfieni. Un laimīgas sakritības rezultātā šajā lomā būs redzama Eiropā pazīstamā lietuviešu aktrise Severija Janušauskaite, aktrise, kura ir kā dabas stihija, kurā temperaments savienojas ar kino tik nepieciešamo noslēpumainību. Severija ir aktrise ar pārlaicīgu kino harismu un pāri plūstošu emocionālu jaudu, par galvenās varones atveidotāju stāsta filmas režisore Signe Birkova.

Severija Janušauskaite ir lietuviešu teātra un kino aktrise, kas starptautisku atpazīstamību un atzinību guvusi pēc dalības seriālā “Babilona Berlīne” (2017). Mūsu skatītāji jau iepazinuši aktrisi Jevgēņija Paškēviča darbā “Ko zina klusā Gerda” (2020) un Toma Vengra filmā “Dzimtene” (2019).

Filmā redzēsim krāšņu mūsu talantīgāko aktieru ansambli – Baibu Broku, Vili Daudziņu, Mārtiņu Kalitu, Rēziju Kalniņu, Andi Strodu, Ivetu Poli, Āri Matesoviču, Janu Čivželi, Laumu Balodi un citus.

Baiba Broka filmā "Lotus"
Baiba Broka filmā "Lotus" Foto: Agnese Zeltiņa

"Lotus" režisore Signe Birkova ir veidojusi spēles īsfilmas, eksperimentālu animācijas filmu, dokumentālas filmas un analogā kino performances. Režisore gluži nesen, oktobrī nosvinēja savas pirmās dokumentālās pilnmetrāžas filmas “Uguns aplis” pirmizrādi šī gada Rīgas Starptautiskajā kino festivālā. Filma “Es atgriezīšos kā kvēlojoša roze” saņēmusi Latvijas “Fipresci” balvu 2014. gadā, bet Kultūras akadēmijas maģistra darbs “Viņu sauca Haoss Bērziņš”, mazbudžeta zinātniskās fantastikas stilistikā veidotā īsfilma piedalījās Karlovivaru kinofestivāla sadaļā “European Film Promotion” 2019. gadā un vienlaikus ir izrādīta sinefīlu skatēs daudzās valstīs. Signe ir arī “Baltic Analog Lab” līdzdibinātāja un biedre.

Filma uz kinoekrāniem gaidāma 2023. gadā, tās autori to sauc par “sarkanbaltsarkano komēdiju” un sola, ka "Lotus" būs spraiga, piedzīvojumiem bagāta un humora pārpilna filma, kas raisīs daudz emociju un spēcīgu līdzpārdzīvojumu.

Signe Birkova ir filmas scenārija autore un režisore, operators – Mārtiņš Jurevics, mākslinieks – Mārtiņš Straupe, kostīmu māksliniece – Jurate Silakaktiņa.

"Lotus" top "Studijā Lokomotīve", producenti ir Roberts Vinovskis un Dominiks Jarmakovičs, no Lietuvas puses filmu kopproducē "Studio Uljana Kim".

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu