Aizraujošs un ironisks mūsdienu autora trilleris

Jauna Arno Jundzes grāmata
TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Arno Jundze
Arno Jundze Foto: publicitātes

Daudzpusīgais rakstnieks, Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs Arno Jundze uzrakstījis jaunu grāmatu – stilīgu mūsdienīgu trilleri "Vienīgais liecinieks".

Arno Jundze ir viens no tiem latviešu autoriem, kuri pārsteidz ar savu daudzpusīgumu. Šķiet, ka viņa darbi ir sasnieguši teju visas iespējamās mērķauditorijas – rakstnieka “kontā” ir gan asprātīgas, koši ilustrētas grāmatas bērniem “Ķiparu Ļerpatu Šnirks” (2003), “Ķiparu Ļerpatu Čieps” (2008, tikko izdota arī igauņu valodā) un “Šušnirks un pazemes bubuļi” (2019), fantastikas piedzīvojumu romāns pusaudžiem “Kristofers un Ēnu ordenis” (2015), divi vēsturiski romāni “Putekļi smilšu pulkstenī” (2014) un “Sarkanais dzīvsudrabs” (2017), stāstu krājums “Gardo vistiņu nedēļa” (2012), kā arī trilleris “Bergs un relikviju mednieki” (2016).

Savā jaunākajā darbā Arno Jundze atkal pievēršas trillera žanram, spraigā sižetā apvienojot ironisku humoru, mūsdienu sadzīves aktualitātes un vienu otru gluži nopietnu tēmu.

Arno Jundze
Arno Jundze Foto: publicitātes

Romāna "Vienīgais liecinieks" centrā ir vīrietis, kuram šķietami ir viss, ko var kārot – pašam savs populārs televīzijas raidījums, oficiāla sieva un neoficiāla mīļākā, draugi un sakari, nauda un automašīna – , bet kuru jaušami piemeklējusi tā dēvētā četrdesmitgadnieku krīze. Tiesa, Jāni (dēvētu par Džo) krīzes virzienā pastumj arī virkne liktenīgu faktoru, pie kuriem viņš pats nav gluži bez vainas, jo, teiksim tā, dzīves lutinātajam vīrietim ir visai neciešams raksturs. Tomēr šī apstākļu sakritība ir par daudz pat viņam – vienas dienas laikā Džo pamanās zaudēt darbu, ģimeni un automašīnu. Demonstratīvi veltījis visiem daudz krāšņu novēlējumu, Džo aizbrauc uz Viļņu, kur no drauga īrētā dzīvoklī raksta skandalozu grāmatu par sabiedrības krējuma dzīvi. Šai laikā viņš iepazīstas ar jaunu, mazliet īpatnējā stilā ģērbušos meiteni, vēl nenojaušot, cik liktenīga būs šī satikšanās. Asinssarkanais taurenis, kas mākslinieka Artūra Bērziņa veidotajā vāka attēlā liegi piezemējies uz trausla sievietes silueta, vienlaikus būs gan neparasti intensīvu jūtu, gan kāda tumša noslēpuma simbols. Kādubrīd Džo attopas, ka ir ieķēpājies līdz ausīm… bet kur gan īsti? Un arī lasītājs attopas, ka romāna intriga ir kļuvusi pārāk aizraujoša, lai tā vienkārši noliktu grāmatu malā…

"Vienīgais liecinieks"
"Vienīgais liecinieks" Foto: publicitātes

Tomēr vienlaikus ar kriminālfilmas cienīgu sižetu autors darbā iepin labu tiesu ironijas un trāpīgu vērojumu, runājot par mūsdienu Latvijas sabiedrību, kultūras dzīvi, masu medijiem un ikdienas aktualitātēm. Pats rakstnieks savu darbu dēvē par "pandēmijas laika pasaku", taču mēs zinām, ka tieši dzīve mēdz piespēlēt visneticamākos sižetus. Tāpēc "Vienīgais liecinieks" būs lieliska lasāmviela katram, kurš izbauda sižetisko mīklu minēšanu, kolorīti zīmētus tēlu raksturus un asprātīgu, dzīvu valodas stilu.

Pieejama arī e-grāmata.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu