"Mansards" izdod Ivetas Troalikas debijas romānu "Tūlīt paliks labāk"

TVNET
"Mansards" izdod Ivetas Troalikas debijas romānu "Tūlīt paliks labāk"
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Iveta Troalika
Iveta Troalika Foto: Inga Frīda Bitnere

Apgāds "Mansards" laidis klajā žurnālistes un rakstnieces Ivetas Troalikas (1983) debijas romānu "Tūlīt paliks labāk"

Rīga, 2000. gads. Mūžīgie bērni – paaudze, kas piedzīvojusi gadsimtu miju un mēģina pielāgoties aizvien jauniem apstākļiem, kuros pat viņu vecāki un padomdevēji jūtas pazaudējušies. Hierarhijas brūk un jūk, un veidojas jaunas. Viss ir tikai mūsu pašu rokās, un pasaule ir jāpadara labāka tieši šobrīd! – tā ir liela brīvība un arī milzīga atbildība, kad esi kaut kur pa vidu starp pusaudzi un pieaugušo.

Autore Iveta Troalika dzimusi 1983. gadā, un arī viņas vēlīnie pusaudzes gadi aizvadīti gadsimtu mijā. Iveta beigusi Latvijas Universitātes Filozofijas fakultāti un jau gandrīz 20 gadus ir žurnāliste. “Tūlīt paliks labāk” ir viņas pirmais romāns.

Laura un Māris 1999. gadā satiekas prestižā vidusskolā, piedzīvo pirmo mīlestību un pirmos zilumus, netiekot galā ar visu, ko paši iecerējuši, un atskārstot, ka mīlestība ne tikai rada patvērumu, bet tā var atmodināt kaut ko šausmīgu, kad gribas otram trāpīt tā, lai sāp. Pagaidīt un paciesties, līdz paliks labāk, vai arī pieņemt lēmumus un neļaut darīt sev pāri. Ja tik ļoti esi izslāpis pēc mīlestības un atzīšanas, vai risks, ka lēmumus tavā vietā pieņems kāds, kurš ir drosmīgāks un varbūt nežēlīgāks, atmaksājas? Ko darīt, ja nav neviena, kas palīdzētu tikt galā ar pārmērīgu jūtīgumu, bet visiem atradīsies laiks pateikt “tu visu vari!”?

Iveta Troalika
Iveta Troalika Foto: Inga Frīda Bitnere

Kā žurnāliste ikdienā Iveta Troalika raksta par ģimenes un paaudžu attiecībām, sievietes emocionālo un fizisko veselību, bet intervijās ar izcilām personībām atklāj gan viņu sasniegumus, gan nereti arī stipros stāstus.

Romānā var saskatīt vai katra pusaudža pieaugšanas stipro stāstu, pirmo reizi piedzīvojot, ka vecākiem nebūt nav visu pareizo atbilžu un apsolīts nav nekas. Lai arī romānā tēlotie notikumi ir izdomāti un jebkura sakritība ar reālām personām ir nejauša, arī autores vēlīnie pusaudžu gadi pavadīti starp Ikšķili un Rīgu millenium pārmaiņu gaidās. Ivetas Troalikas stāstā mūžīgie bērni izdzīvos. Iemācīti slēpt savus zilumus, viņi tomēr meklēs brīžus, kuros satikties. Apjukušajā pasaulē viņus vadīs nevis pieaugušā atbalsts, bet nezūdoša cerība, ka tūlīt paliks labāk.

Grāmatas redaktore ir Krista Anna Belševica, mākslinieks Kārlis Dovnorovičs.

Romāns no 2021. gada novembra meklējams pie izdevēja apgādā “Mansards”, grāmatnīcās un bibliotēkās.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu