Video ⟩ Vilipsōns: Porcelāns ir tāpat kā sieviete

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Vilipsōns
Vilipsōns Foto: Ekrānuzņēmums

Rīgas Porcelāna muzejs prezentē projektu "Porcelāna TV", kas ir tapis, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda finansējumam. Pirmā intervija ar bija gleznotāju Irīnu Vorkali, savukārt otrā ar mākslinieku Aivaru Vilipsonu.

"Porcelāna TV" ir video cikls, kas vēsta par porcelāna klātbūtni un nozīmi visdažādāko personu dzīvē – sākot no māksliniekiem, kuri paši rada porcelāna darbus, līdz pat uzņēmējiem, kuri tos tirgo, no restauratoriem līdz izsoļu namu darbiniekiem, no restorānu apmeklētājiem un tiesībsargājošām iestādēm, kuras uzrauga antikvāru priekšmetu apriti, līdz cilvēkiem, kuri dzīvo līdzās bijušajām porcelāna ražotņu teritorijām.

Sarunas ļauj gūt tuvāku ieskatu par porcelānu gan profesionālā, gan personiskā griezumā. Cikla pirmā daļa ir intervijas ar māksliniekiem un dizaineriem, kuru dzīve tiešā vai pastarpinātā veidā ir saistīta ar porcelānu.

Otrā saruna ir ar mākslinieku Aivaru Vilipsonu, kura daiļradē dominē grafika un tēlniecība, tomēr atsevišķas epizodes saistītas arī ar porcelāna apgleznošanu, kā arī pēc autora metiem tiek dekorēta produkcija Piebalgas Porcelāna fabrikā. Vilipsons dalās savā personiskajā pieredzē ar porcelānu un izsaka viedokli par laiku, kad darbojās savulaik porcelāna industrijai nozīmīgais uzņēmums Rīgas Porcelāna rūpnīca.

"Porcelāna TV" vizuālo tēlu veidojis Artis Tauriņš, video filmē Artūrs Hnikins, interviju saturu veido projekta vadītāja, Rīgas Porcelāna muzeja ekspozīcijas un izstāžu kuratore Ieva Nagliņa.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu