Jūrmalā pasniegti "Gada balva kultūrā 2021" apbalvojumi

TVNET
Jūrmalā pasniegti "Gada balva kultūrā 2021" apbalvojumi
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Mākslinieks Einārs Plūksna.
Mākslinieks Einārs Plūksna. Foto: publicitātes

Jūrmalā 25. februārī tika godināti "Gada balva kultūrā 2021" laureāti. Novērtējot aizvadītā gada spilgtākās kultūras norises Jūrmalā, apbalvojumi piešķirti septiņās kategorijās. Balva "Par mūža ieguldījumu Jūrmalas kultūras dzīves veidošanā" piešķirta māksliniekam Eināram Plūksnam, "Gada balva kultūrā" piešķirta par Jūrmalas goda tērpa izveidi Jūrmalas goda tērpa veidotājām un projekta vadītājai Sarmītei Sedliņai.

Jūrmalas "Gada balvai kultūrā 2021" kopumā bija izvirzīti 44 notikumi, skatītāju simpātiju balvai pieteikti 26 dažādi pasākumi.

Apbalvojumu laureātus sveica Jūrmalas domes priekšsēdētāja vietniece, Kultūras komitejas priekšsēdētāja Rita Sproģe un Kultūras nodaļas vadītāja Agnese Miltiņa.

Balva "Par mūža ieguldījumu Jūrmalas kultūras dzīves veidošanā" piešķirta māksliniekam Eināram Plūksnam.

Mākslinieka jaunākie darbi 2021. gadā bija apskatāmi viņa 80 gadu jubilejas izstādē "LXXX" Jūrmalas muzejā. Einārs Plūksna ir viens no aktīvākajiem Latvijas Mākslinieku savienības Jūrmalas māksliniekiem. Pirmo personālizstādi sarīkojis 1980. gadā un kopš tā laika regulāri rīko personālizstādes Jūrmalā un citviet Latvijā, piedalās Jūrmalas Mākslinieku biedrības izstādēs. Mākslinieka darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā, Lielbritānijā, Francijā, Vācijā, ASV un Izraēlā.

Eināram Plūksnam piešķirta arī Jūrmalas Gada balva kultūrā nominācijā "Izcila mākslas izstāde" par jubilejas personālizstādi "LXX" (2011) un Jūrmalas Gada balva kultūrā nominācijā "Gada mākslinieks" par jubilejas personālizstādi "LVX" (2006).

"Gada balva kultūrā 2021" piešķirta Jūrmalas goda tērpa veidotājām un projekta vadītājai Sarmītei Sedliņai.

Nominācijā "Par izcilu valsts un starptautiska mēroga kultūras notikumu veidošanu Jūrmalā" balva piešķirta Raiņa un Aspazijas muzeja speciālistei Astrīdai Cīrulei par Raiņa un Aspazijas vasarnīcā īstenoto programmu "Sajūtu ceļojums".

Programma sadarbībā ar "Sajūtu teātra" radošo grupu veidota cilvēkiem ar redzes grūtībām, bet pieejama ikvienam interesentam. Sajūtu ceļojums deva iespēju iepazīt muzeju un tā personības citādi, kā ierasts, – caur dzirdi, tausti un smaržu.

Nominācijā "Par spilgtāko kultūras notikumu Jūrmalas apkaimēs" komisija lēma piešķirt divas balvas.

Balva piešķirta Jūrmalas Kultūras centra radošajai komandai un direktoram Agnim Kristvaldam par īpaši veidoto atjaunotā Ķemeru vēsturiskā parka atklāšanas programmu 2021. gada augustā. Parka atklāšanas svētkos ar mūziku, ielu teātri un citiem priekšnesumiem bija radītas vēsturiskā kūrorta noskaņas, apmeklētājiem tika piedāvātas izzinošas aktivitātes dabas iepazīšanai.

Saulcerīte Greiziņa (attēlā no kreisās), Sarmīte Sedliņa (attēlā vidū) un Dacei Starkai (no labās).
Saulcerīte Greiziņa (attēlā no kreisās), Sarmīte Sedliņa (attēlā vidū) un Dacei Starkai (no labās). Foto: publicitātes

Otru balvu nominācijā "Par spilgtāko kultūras notikumu Jūrmalas apkaimēs" saņēma jūrmalnieks Andrejs Černovs. Andrejs Černovs nodarbojas ar pasākumu rīkošanu, viņš pēc savas iniciatīvas kopā ar domubiedriem brīvprātīgi gatavo svētku priekšnesumus un sagādā dāvanas, iepriecinot bērnus bērnudārzos un rotaļu laukumos, rada svētku noskaņu publiskās vietās pilsētā.

Nominācijā "Par izciliem sasniegumiem Latvijas un starptautiskos konkursos" apbalvota Danija Areande Bedrīte, Jūrmalas Mūzikas vidusskolas 11. vokālās un skatuves mākslas klases audzēkne. 2021. gadā viņa ieguvusi 11 godalgotas vietas Latvijā un starptautiska mēroga konkursos.

Nominācijā "Par kultūras notikumu digitālajā vidē" komisija piešķīra divas balvas. Jūrmalas Kultūras centra jauniešu teātrim “Eksperiments” balva piešķirta par daudzveidīgu digitālā satura veidošanu.

Otra balva piešķirta Jūrmalas Mūzikas vidusskolas direktores vietniecei projektu realizācijas jomā Agnijai Saprovskai par skolas 60 gadu jubilejas norišu popularizēšanu digitālajā vidē.

Skatītāju simpātijas nominācijā "Skatītāju simpātiju balva par spilgtāko kultūras pasākumu Jūrmalā" ieguvis notikums – deju akcija "Purva burvis". Balva piešķirta Dacei Kalējai, Jūrmalas Kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīva "Jūrmaldancis" vadītājai. Dace Kalēja pulcēja vairāk nekā 500 dejotāju no 32 deju kolektīviem no dažādiem Latvijas novadiem, kas uz Lielā Ķemeru tīreļa laipām 2,5 kilometru garumā izdejoja dažādus skatuves deju fragmentus.

Par ieguldījumu kultūras dzīves veidošanā 2021. gadā Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība piešķīra Pateicības rakstus: Jūrmalas Mūzikas vidusskolas klavierspēles pedagoģei Irēnei Štrausei par koncertu cikla veidošanu Ķemeru evaņģēliski luteriskajā baznīcā; Jānim Kravalim par muzikālās apvienības “Jautrās notis” koncerta organizēšanu un koncertu ierakstu un tiešraižu nodrošināšanu; māksliniecei Līvijai Brigitai Pavlovskai par ilggadēju un aktīvu līdzdalību Jūrmalas mākslas dzīves veidošanā; Jūrmalas Kultūras centra pūtēju orķestra “Jūrmala” diriģentam Bruno Jurgenbergam par iniciatīvu, sagatavojot koncertprogrammu “Solo ar orķestri” un “Ziemas mūzika svinga ritmos”; horeogrāfei un režisorei Madarai Luīzei Muzikantei par Aspazijas dzimšanas dienai veltīto dzejas etīžu “Es vētra tavā karogā” iestudēšanu.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu