Notiks godalgotās filmas "Šis lietus nekad nebeigsies" īpašais seanss

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

29. martā kinoteātrī “Forum Cinemas” notiks nupat “Artdocfest Riga” godalgotās filmas "Šis lietus nekad nebeigsies" īpašais labdarības seanss, kas būs veltīts Ukrainas jauno dokumentālistu atbalstam.

"Šis lietus nekad nebeigsies" ir Latvijas un Ukrainas kopražojuma filma, kuras mūzikas autors ir latviešu mūziķis Goran Gora. Filma aizved skatītājus spēcīgā un vizuāli aizraujošā ceļojumā cauri nebeidzamam kara un miera ciklam. Filmas galvenais varonis ir 20 gadu vecais Andrijs Suleimans, kurš cenšas veidot savu nākotni, atrodoties bruņota konflikta situācijās. No pilsoņu kara Sīrijā līdz nemieriem Ukrainā – Andrija dzīvi veido šķietami mūžīgā dzīves un nāves plūsma.

Pērn filma izrādīta vairāk nekā 60 pasaules festivālos vairāk nekā 40 valstīs un saņēmusi 12 galvenās balvas. Pasaules pirmizrādi filma "Šis lietus nekad nebeigsies" nosvinēja kā prestižā Amsterdamas starptautiskā dokumentālo filmu festivāla IDFA debiju konkursa “First Appearance” dalībniece, vēlāk saņēma galvenās balvas festivālos “Las Palmas” (Spānijā), “Festival Dei Popoli” (Itālijā), “goEast” (Vācijā) un “Docudays UA” (Ukrainā). Filma tika izvirzīta Eiropas Kinoakadēmijas balvai kā viena no labākajām Eiropas dokumentālajām filmām. Filmas Latvijas kopproducente ir Ilona Bičevska no studijas “Avantis”.

Labdarības seansa ievadā gaidāma mūziķa Goran Gora uzstāšanās, savukārt pēc filmas paredzēta tiešsaistes saruna ar filmas veidotājiem no Ukrainas un Latvijas.

Šis seanss būs veltīts Ukrainas jauno dokumentālistu atbalstam, kuri turpina palīdzēt civiliedzīvotājiem, kā arī dokumentē kara šausmas Ukrainā. Starp viņiem arī filmas "Šis lietus nekad nebeigsies" veidotāji – režisore Alīna Gorlova un producents Maksims Nakonečnijs. Visi ienākumi no filmas seansa tiks novirzīti akcijai Ukraiņu dokumentālistu atbalstam DOKU/HELP.

Filmas "Šis lietus nekad nebeigsies" reklāmas rullītis.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu