Mūžībā devies Dailes teātra aktieris Pēteris Liepiņš

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Pēteris Liepiņš
Pēteris Liepiņš Foto: Dailes teātris

Pēc ilgas slimības šodien, 10. maijā mūžības ceļos devies Dailes teātra aktieris Pēteris Liepiņš, savā Facebook kontā ziņo teātris. 

"Esam zaudējuši sirsnīgu, atsaucīgu, ar lielisku humora izjūtu apveltītu kolēģi, kurš mīlēja teātri un kuru mīlēja teātrī. Esam zaudējuši izcilu aktieri, kura mums ļoti ļoti pietrūks," teikts Dailes teātra paziņojumā.

Liepiņš mācījies Meņģeles pamatskolā, pēc tam - Ērglu vidusskolā. Pēc skolas beigšanas un dienesta Padomju armijā iestājies Dailes teātra ceturtajā studijā, kuru beidzis 1971. gadā.

Vienlaikus viņš ieguva Latvijas Valsts konservatorijas Teātra fakultātes augstāko izglītību specialitātē "Profesionālā teātra un kino aktieris". Liepiņš bija Dailes teātra aktieris kopš 1966. gada

1973. gadā Liepiņš kļuvis par Latvijas Teātra darbinieku savienības biedru, 1986.gadā saņēmis Latvijas PSR Nopelniem bagātā skatuves mākslinieka goda nosaukumu.

Savukārt 2002. gadā viņš saņēma balvu, kas nosaukta viņa vecākā brāļa Edgara Liepiņa vārdā. 2002. gadā aktieri apbalvoja ar IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni.

Facebook Draugiem X Whatsapp

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu