Dailes teātris uzņemts Eiropas Teātru savienībā.

TVNET/LETA
Dailes teātris uzņemts Eiropas Teātru savienībā.
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Režisors Lukašs Tvarkovskis (no kreisās), Dailes teātra mākslinieciskais direktors, režisors Viesturs Kairišs un Dailes teātra direktors Juris Žagars piedalās preses konferencē par teātra nākotnes iecerēm, plānoto starptautisko sadarbību un šīs sezonas vērienīgākajiem iestudējumiem.
Režisors Lukašs Tvarkovskis (no kreisās), Dailes teātra mākslinieciskais direktors, režisors Viesturs Kairišs un Dailes teātra direktors Juris Žagars piedalās preses konferencē par teātra nākotnes iecerēm, plānoto starptautisko sadarbību un šīs sezonas vērienīgākajiem iestudējumiem. Foto: Evija Trifanova/LETA

Dailes teātra festivāla programmā iekļauta Kijivas Drāmas un komēdijas teātra izrāde "Sliktie ceļi", preses konferencē žurnālistiem norādīja Dailes teātra direktors Juris Žagars.

Teātra festivālā, kas noritēs līdz 4.jūnijam, interesenti varēs noskatīties arīdzan izrādi "Rotkho", ko iestudējis režisors Lukašs Tvarkovskis, izrādi "Smiļgis", ko iestudējis teātra mākslinieciskais vadītājs Viesturs Kairišs, kā arī izrādi "Degunraži", ko iestudējusi režisore Ildiko Gāšpāra.

Iepazīstinot ar Dailes teātra festivālu, Kairišs atzīmēja, ka tā programmā iekļautas izrādes, lai parādītu teātra veikumu, tomēr mērķis ir daudz tālejošāks - katru gadu pavasarī skatītājiem parādīt lielās teātra formas iestudējumus.

"Pagaidām festivāls ir pilotversijā, bet mērķis ir radīt tradīciju un atvest uz Latviju lielās formas meistarus, radīt jaunas teatrālas pieredzes, kā arī uz šī pamata veidot kopprodukcijas. Vēl viens mērķis ir parādīt speciālistu auditorijai Dailes teātra labākās izrādes," preses konferencē sacīja Kairišs.

Tāpat Dailes teātra mākslinieciskais vadītājs akcentēja, ka teātris uzņemts Eiropas Teātru savienībā. Pagaidām Dailes teātris ir vienīgais teātris Baltijā, kas ir pārstāvēts šajā organizācijā. Kairišs uzsvēra, ka Dailes teātra mērķis ir būt par pasaules un Eiropas idejas nesējiem Latvijā, kas ir būtiska misija, kas izriet no Dailes teātra vēstures.

Kā aģentūru LETA informēja teātra pārstāve Agnese Vārpiņa, dibināta 1988.gadā, Eiropas Teātru apvienība ir lielākais valstisko teātru tīkls Eiropā. Tā ir organizācija, kas atbalsta Eiropas teātru darbu un izceļ to kā nozīmīgu platformu dialoga un demokrātijas veicināšanai, kā arī instrumentu, ar kura palīdzību uzrunāt mūsdienu mainīgo un daudzveidīgo sabiedrību.

Eiropas Teātru savienības programmas un stipendijas nodrošina kontaktu apmaiņu, profesionālo attīstību un māksliniecisko sadarbību tās dalībnieku starpā. Apvienības mērķis ir izcelt teātri kā 21.gadsimta Eiropas mākslas pasaules stūrakmeni, un tā darbojas ar Eiropas Savienības fondu atbalstu.

Savukārt, atskatoties uz šo sezonu, Žagars akcentēja, ka pēc Covid-19 pandēmijas skatītāju interese apmeklēt teātri nav atgriezusies pirms pandēmijas apjomos. Viņš norādīja, ka aizvadītajā pusgadā Dailes teātrī pirmizrādi piedzīvoja divi starptautiski projekti - "Rotkho" un "Kokvilnas lauku vientulībā", kur uz skatuves var redzēt aktierus Džonu Malkoviču un Ingeborgu Dapkunaiti.

Dailes teātra direktors sacīja, ka pirms gadiem viņš bija viens no tiem, kas uzstāja, ka Dailes teātra Lielās zāles pēdējās rindas tiks atvērtas tikai tad, ja teātrī notiks kāds populārās mūzikas koncerts, tomēr teātris bija spiests pārkāpt šo sarkano līniju, jo pieprasījums uz abiem iestudējumiem ir liels. Viņa ieskatā, apjomīgi projekti piesaista cilvēki interesi, viņi ir gatavi iegādāties biļetes un veltīt apmeklējumam savu laiku.

Ieskicējot nākotnes plānus, Žagars atzīmēja, ka nākamajā sezonā Malkovičs Dailes teātrī iestudēs britu dramaturga Toma Stoparda lugu "Leopoldštate".

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu