Piektdien notiks atvadīšanās no mūžībā aizgājušās aktrises Ausmas Kantānes-Ziedones

TVNET
Piektdien notiks atvadīšanās no mūžībā aizgājušās aktrises Ausmas Kantānes-Ziedones
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ausma Ziedone - Kantāne
Ausma Ziedone - Kantāne Foto: Sintija Zandersone/LETA

Dailes teātra Stikla zālē piektdien, 3.jūnijā, no plkst.13 līdz 14.30 notiks atvadīšanās no mūžībā aizgājušās teātra aktrises Ausmas Kantānes-Ziedones, informēja teātra pārstāve Agnese Vārpiņa.

Kantānes-Ziedones tuvinieki lūdz cienīt piederīgo privātumu un neapgrūtināt atvadīšanos ar masu mediju uzmanību.

TVNET jau rakstīja, ka svētdien 80 gadu vecumā mūžībā devusies aktrise un bijusī Saeimas deputāte, dzejnieka Imanta Ziedoņa atraitne Ausma Kantāne-Ziedone.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, 1941.gada 10.novembrī Rīgā dzimusī Kantāne-Ziedone 1963.gadā beigusi Jāzepa Vītola Valsts konservatorijas Teātra fakultātes Aktieru nodaļu, iegūstot aktiermeistarības specialitāti.

Uzreiz pēc tam viņa sākusi strādāt par aktrisi Dailes teātrī. Kā liecina informācija Ziedoņa muzeja mājaslapā, par Kantānes-Ziedones slavenāko lomu tiek uzskatīta Agnese Arnolda Liniņa Henriha Ibsena lugas "Brands" iestudējumā Dailes teātrī kopā ar galvenās vīriešu lomas atveidotāju Juri Strengu.

Dzīves laikā Kantāne-Ziedone veikusi dažādus sabiedriski nozīmīgus darbus, arī skolojusi citus, tai skaitā strādājusi par pasniedzēju Rīgas Doma kora skolā.

Kantāne-Ziedone tika ievēlēta 8.Saeimā un 9.Saeimā. Kā liecina informācija Saeimas arhīvā, Kantāne-Ziedone no 2002.gada 5.novembra bijusi 8.Saeimas frakcijā "Jaunas laiks", kā arī pārstāvējusi Izglītības, kultūras un zinātnes komisiju un Pilsonības likuma izpildes komisiju. Tāpat Kantāne-Ziedone piedalījusies Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Bērnu tiesību aizsardzības apakškomisijā un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides apakškomisijā.

Savas dzīves laikā viņa saņēmusi vairākus apbalvojumus un goda rakstus, tai skaitā arī Triju Zvaigžņu ordeņa 3.šķiru.

Vairākas valsts amatpersonas un arī Kultūras ministrija sociālajos tīklos izteikušas līdzjūtību Kantānes-Ziedones tuviniekiem un viņas talanta cienītājiem.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu