Starptautiskais džeza festivāls “Voicingers On Tour” – Rīgā jau otro gadu

Sejas.lv
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

No 9. līdz 14. augustam Rīgā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kultūrtelpā M/Darbnīca un VEF Kultūras pilī jau otro gadu pēc kārtas norisināsies starptautiskais džeza meistarklašu festivāls “Voicingers On Tour”, vēstī festivāla pārstāvji Latvijā.

Šīs vasaras festivāla programmu paredzēts organizēt divās daļās –– meistarklašu un koncertu sērijā.

Festivāla meistarklašu daļa norisināsies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur sešu dienu garumā dalībniekiem būs iespēja strādāt ar 12 mentoriem – profesionāliem džeza mūziķiem un pieredzējušiem pasniedzējiem vairāk kā 20 īpaši izstrādātās meistarklasēs vokālistiem – iesācējiem un profesionāļiem.

“Džeza mūzikas festivāls, kas spēj ne tikai izglītot vai izklaidēt savu auditoriju, bet arī vest labākās mūsdienu džeza tradīcijas cauri visai Eiropai.

Unikāls formāts, kur starptautiski atzīti džeza mūziķi var ne tikai uzstāties Latvijā, bet arī veidot attiecības ar vietējo mūziķu komūnu, ar tiem sadarbojoties gan meistarklasēs, gan uz skatuves.

Uzskatu, ka starp šī gada festivāla apmeklētājiem mēs redzēsim gan jaunos Latvijas džeza talantus, gan arī mūzikas žanra un kultūras cienītājus. Esam pagodināti par “Voicingers” festivāla organizatoru sniegto iespēju šo festivālu realizēt otro gadu arī tepat - Rīgā, un ticam, ka arī pie mums šī varētu ieviesties par ikgadēju kultūras sastāvdaļu,” par festivālu stāsta “Voicingers On Tour” koordinatores Latvijā Santa Šillere un Līga Kupča.

Festivāla koncerti būs pieejami plašākam interesentu lokam, organizējot sešu koncertu sēriju un džema sesijas kultūrtelpā M/Darbnīca, kuros varēsim dzirdēt Eiropas džeza skatuves talantus –– vokālistus Grzegorz Karnas un Natalia Kordiak no Polijas, Ganna Gryniva no Ukrainas, Manu Domergue no Francijas, Marta Kloučkova no Čehijas, kā arī instrumentālistus –– džeza kontrabasistu Mateusz Szewczyk, bundzinieku Grzegorz Maslowski, kolumbiešu izcelsmes perkusionistu Edilson Sanchez, un, protams, pašmāju džeza talantus –– grupas “Dream Teller” un “Kalnejas”, pianistu Gati Breijeru, flautisti Rūtu Sīpolu, kā arī saksofonistu Tomu Rudzinski, pianistus Edgaru Cīruli, Rūdolfu Macatu un sitaminstrumentālistu Ivaru Arutjunjanu.

Šī gada festivāla komandai pievienosies arī balss un ķermeņa atbrīvošanas pasniedzēja Dana Indāne-Surkiene.

Jaunums šī gada festivāla programmā būs “Voicingers All Star” lielkoncerts, kurš 13. augustā norisināsies VEF Kultūras pils VEF JAZZ CLUB paspārnē.

Viena vakara ietvaros klausītājiem būs iespēja redzēt un dzirdēt visus festivāla māksliniekus uz vienas skatuves, izpildot savu oriģinālmūziku, cilvēkiem jau pazīstamas džeza melodijas, kā arī latviešu komponistu pērles jaunā skanējumā.

Biļešu iegāde www.bilesuparadize.lv

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu