Lingvistiskais imperiālisms būs uzmanības centrā izrādei "Lallināt un trallināt", ko izrādīs mākslinieks no Dienvidkorejas Džaha Kū.
Izrāde vēsta par angļu valodu kā politiskās varas valodu Dienvidkorejā, izrādās, daudzi korejieši veic pat speciālu mēles saišu operāciju, lai viņu angļu valodas izruna būtu precīzāka.
Džaha Kū izrādē "Lallināt un trallināt" darbojas kā dīdžejs, un izrāde būs korejiešu un angļu valodā ar latviešu subtitriem.
Māksliniece no Austrālijas Latai Taumoepo savās performancēs akcentē arī savu senču dzimtenes – Tongas salu karalistes – tradīcijas. Viņas darbu centrā ir klimata pārmaiņu negatīvā ietekme uz Klusā okeāna dienvidu salām.
Festivāls piedāvās tikties arī ar diviem britu māksliniekiem – Džemmu Peinteinu un Džeimsu Stenhausu, kuri ar savu mobilo ierakstu studiju jau sešus gadus ceļo pa Eiropu, aicinot svešus cilvēkus iedziedāt viņu studijā mīlas dziesmas.
Līdz šim viņi ierakstījuši vairāk nekā 1000 balsu 46 dažādās valodās, un viņu projekts saucas "Ak, Eiropa".
Festivāla laikā viņu furgoniņš piestās arī Rīgā, Saulkrastos un Limbažos, kur viņi gaidīs mīlas dziesmu iedziedātājus arī no Latvijas.
Festivāls piedāvās arī trīs dienu izrāžu un notikumu programmu "Homo Novus apvērsums", ko veidojuši 10 pusaudži no Latvijas un Norvēģijas.
Viens no tās kuratoriem Alberts Roze iepazīstina ar projektu: "Mūsu radošais process sākās martā Norvēģijā, rezidencēs.
Ar izciliem mentoriem kopā pētot, mēs nonācām pie tādām tēmām kā novecošana, nostalģija, paaudžu maiņa.
Lai gan mēs esam jaunieši un uz visu skatāmies no tādas jauniešu pozīcijas, es domāju, ka visiem varētu būt interesanti paskatīties uz to, kā mēs esam veidojuši šo telpu ar darbiem par šīm visiem svarīgajām tēmām."
Jauno kuratoru programma būs skatāma telpās Brīvības ielā 109, kā allaž, festivālam būs dažādas norises vietas, liela daļa notikumu būs festivāla centrā Kaļķu ielā 24, bet izrādes notiks arī Tallinas ielas kvartālā, "Hanzas peronā", botāniskajā dārzā un vēl citviet.
"Homo Novus" sāksies 2. septembrī un ilgs līdz 11. septembrim.